A Ulusal Bayan Hentbol Ekibi’nin konuğu Sırbistan

BOTR

Aktif Üye
Kümesinde 4 maç sonunda 2 puanı bulunan Bayan A Ulusal Kadro , son maçında ise İsveç ile 23 Nisan Cumartesi günü deplasmanda karşılaşacak. Kümesinde birinci iki sırada yer alan kadrolar Avrupa Şampiyonası’na katılacak.

Türkiye Hentbol Federasyonu Lideri Uğur Kılıç, Sırbistan maçı öncesi yaptığı açıklamada, Ulusal Grup’ya Sırbistan karşısında güvendiğini söylemiş oldu. Kılıç, “Kadın Ulusal Grubumuza fazlaca güveniyorum. Her biri epey yetenekli fazlaca özel atletler. Gözlerine bakınca ulusal ekibe olan bağlılıklarını görmek beni de fazlaca heyecanlandırıyor. Her biri birer muvaffakiyet öyküsüne sahip bayan hentbolcularımız, hentbolumuzun maksatları için Sırbistan maçında alanda son topa kadar uğraş edecekler, muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

A Ulusal Bayan Hentbol Grubu Başantrenörü Costica Buceschi, deneyimli bir ekiple oynayacaklarını, Kastamonu izleyicisinin baskısını gerilerine alıp galip gelmek istediklerini söylemiş oldu. Buceschi, “Çarşamba günü, bu çeşit maçlarda epeyce deneyimi olan bu tıp turnuvalarında fazlaca uygun oynayan, yeterli ekiplerden birine karşı oynayacağız” dedi.

DHA

Okumaya devam et...