A Ulusal Erkek Hentbol Grubu, eleme kümelerine yükseldi

BOTR

Aktif Üye
A Ulusal Erkek Hentbol Grubu 2024 Avrupa Hentbol Şampiyonası birinci ön eleme tipi rövanş maçında Güney Kıbrıs Rum Kısmı’nı mağlup ederek, ikinci eleme çeşidi küme karşılaşmalarında oynamaya hak kazandı. Güney Kıbrıs Rum Bölümü’nde Eleftheria Spor Salonu’nda oynanan ve Slovakya’dan Michal Badura ve Jaroslav Ondogrecula yönettiği maçın birinci 20 dakikasında 8-5 skor üstünlüğü ele geçirten Ulusal Grubumuz, birinci devreyi de 14-11 önde kapattı. Maçın ikinci yarısında da üstünlüğünü sürdüren Ay-yıldızlı takımımız maçı 29-26 kazandı. Maçta 12 gol kaydeden Görkem Biçer maçın en skorer ismi oldu.

İstanbul’da Haldun Alagaş Spor Salonu’nda oynanan birinci maçı da 35-28 kazanan A Ulusal Kadromuz, 2024 Avrupa Hentbol Şampiyonası İkinci Eleme Tipi’ne yükseldi.

Maç daha sonrasında açıklamada bulunan Başantrenör Okan Halay, “Zor bir dönemeci güzeliyle bitirdik. Bizim ismimize güçlü bir müddetçti. Art geriye maçlar, hem fizyolojik tıpkı vakitte ruhsal olarak bizi yıpratmıştı. Bugün maça da 14 şahısla çıkmak zorunda kaldık. Kadro inanılmaz bir uğraş gösterdi. Güney Kıbrıs bizim ayarımızda bir grup değil. Ancak bugün birbirleriyle ahengi az olan bir oyuncu kümesiyle oynadık. Maçta yanlışlar da yaptık. Maçta çabayı bırakmayan bir kadro vardı. Hepsine teşekkür ediyorum. Ulusal Grupta uzun müddettir mühlet olan ve bize büyük katkıları alan oyuncularımız vardı. Kadro kaptanı Alperen üzere, Yunus üzere. İnanılmaz derecede dayanak veren Taner, Çoşkun, Onur üzere. Hepsinin eline, emeğine sıhhat, fazlaca teşekkür ediyorum. Bütün ekibi tebrik ediyorum. Artık 2024 Avrupa Şampiyonası eleme kümesindeki rakiplerimizi bekleyeceğiz. Güzel bir hazırlık sürecinden daha sonra 2024 Avrupa Şampiyonası’nda bulunma gayesi için uğraş etmek zorundayız ve bunu başaracağımıza inanıyorum” halinde konuştu.

Okan Halay idaresindeki A Ulusal Erkek Hentbol Kadrosu’nun Güney Kıbrıs Rum Bölümü maçı takımında şu oyuncular bulundu:

Coşkun Göktepe, Taner Günay, Yunus Özmusul, Samet Kanberoğlu (1), Harun Hacıoğlu (2), Alp Eren Pektaş, Halil İbrahim Öztürk (5), Enes Gümuşok (4), Onur Ersin, Ozan Erdoğan (3), Görkem Biçer (12), Emre Engin, İlkan Keleşoğlu, Atila Vakit (2)

Okumaya devam et...