Bakan Kasapoğlu: Yüzme havuzu sayısı 610’a ulaştı

BOTR

Aktif Üye
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, geçmişte verdikleri kelamları yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, ulusal yüzücülerin kazandığı madalyaların, altyapı ihtilalinin kıymetli bir kararı olduğunu söylemiş oldu. Bakan Kasapoğlu, 2002 yılı öncesinde 46 olan Olimpik ve Yarı Olimpik yüzme havuzu sayısının 215’e, çelik konstrüksiyon yüzme havuzu projesinin 395’inin tamamlanmasıyla birlikte yüzme havuzu sayısının ise 610’a ulaştığını lisana getirdi.

“ARTIK FARKLI CÜMLELER KURUYORUZ”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, nazaranve geldiği birinci günlerde yaptığı ‘tesisler inşa edeceğiz, madalyalar kazanacağız’ kelamlarını hatırlatarak, “Artık farklı cümleler kuruyoruz. Hamdolsun ki bugün verdiğimiz kelamları yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Birebir azimle çalışmaya devam edeceğiz. Yüzme branşına farklı bir değer veriyoruz. Daha evvelce televizyonda memleketler arası yüzme yarışlarını izlerken ulusal atletlerimiz olmadığı için üzülürdük. Ülkemizin 3 tarafı denizlerle çevrili bulunmasına karşın yüzmede başarılı olamıyorduk. Bu durumu bilakis çevirmek ve spor ülkesi olma maksadıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkede sporun tabana yayılması için kıymetli bir misyon üstlendik. Halkımızın kolay ulaşabilmesi için yüzme havuzları inşa ettik. Daha evvel atlet dahi bulmakta kuvvetlik yaşadığımız yüzme branşında ulusal atletlerimiz artık rekorlar kırıyor, sayısız madalyalar kazanıyor. Ülkemizi başarılarıyla gururlandıran tüm atlet kardeşlerime, antrenörlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“DAHA HOŞ GÜNLERİN BİZİ BEKLEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Edirne’den Hakkari’ye kadar her ile yüzme havuzu yapıldığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu şunları söylemiş oldu: “Yüzme Bilmeyen Kalmasın projemize her kesitten önemli dayanak veriliyor. Belediyelerimizle işbirliği yapıyoruz. Proje başladığından bu yana ülke genelinde kurduğumuz çelik konstrüksiyon havuzlarla yaklaşık 5 milyon çocuğumuza yüzme öğretildi. Ülkemizde yüzme bilmeyen tek bir çocuğumuz kalmayıncaya dek bu kıymetli çalışmayı devam ettireceğiz. Bu projemiz yardımıyla geleceğin şampiyon atletlerinin çıkacağına inanıyorum. Spor alanında daha hoş günlerin bizi beklediğini düşünüyorum.”

DHA

Okumaya devam et...