Bitlis Eren Üniversitesi yerleşkesi ortasında kayak tesisi açıldı

BOTR

Aktif Üye
Yaklaşık 2 Milyon TL’ye mal olan ve 400 metre uzunluğundaki kayak tesisinin açılışı düzenlenen merasimle açılışı yapıldı.

Bitlis Eren Üniversitesi Rahva yerleşkesi içerisinde yer alan ve Bitlisli İş insanı Ahmet Eren tarafınca finanse edilen 400 metrelik kayak merkezi eğitim gayeli kullanılacak

Bitlisli iş insanı Ahmet Eren tarafınca finanse edilen tesis Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral İbrahim İtimat, Belediye Lideri Nesrullah Tanğlay, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Eren Holding Bitlis Temsilcisi Metin Kazaz, Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) İstanbul Şube Lideri Hasan Dalkıran, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretim üyeleri ve öğrencilerin iştirakiyle açıldı.

Hava sıcaklığının eksi 20 dereceye kadar düştüğü açılış merasimi BEÜ Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’ın açılış konuşması ile başladı. Elmastaş, kayak tesisinin inşasında büyük katkıları olan Bitlisli İş insanı Ahmet Eren’e teşekkür etti. Elmastaş, konuşmasında şunları söylemiş oldu:

“Kayak merkezimiz 400 metre uzunluğunda bir tesis. Bu tesisimiz eğitim emelli yapılmış bir kayak tesisidir. Türkiye’de bir birinci. Öteki üniversitelerde yok. Üniversitedeki birinci tesis ve Türkiye’de öbür bir örneği de yok. Doğal eğitim emelli olarak yapılmış olabilir. Lakin biz 400 metreye önümüzdeki yıl 200 metrede daha ek ederek pisti 600 metreye uzatmayı düşünüyoruz. Burada öğrencilerimiz eğitim bakılırsacek. Yalnızca üniversite öğrencilerimiz değil, beraberinde öteki öğrencilerimiz de buradan istifade edebilecek. bir daha Bitlisli hemşerilerimiz de istediklerinde gelip burayı kullanabilecekler. ötürüsıyla değerli bir merkez. İnşallah hayırlara vesile olur. Tesisin yapılmasında emeği geçen Eren Holding büyük bir özveriyle çalıştılar. Onların yardımıyla buraya kadar getirdik ve 2 milyondan fazla bir yatırım. Eren Holding İdare Heyeti Lideri Ahmet Eren’e fazlaca teşekkür ediyorum.”

Konuşmanın akabinde minik öğrencilerin halkoyunları şovları ve kurdele kesiti ile tesis hizmete açıldı.

Açılışın akabinde gece de kayakçılar tarafınca meşaleli kayak gösterisi düzenlendi. Bitlis Çiftkaya Kayak merkezinde düzenlenen aktiflikte Bitlisli kayakçılar ellerinde meşalelerle şov düzenlediler. Program havai fişek ve söylenen müziklerle bitmiş oldu.

İHA

Okumaya devam et...