Budapeşte şampiyonları Battalgazi’deki gençlerle buluştu

BOTR

Aktif Üye
Battalgazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafınca ilçedeki gençler için özel bir programa imza atıldı. Battalgazi Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen “Şampiyonlar Gençlerle Buluşuyor” programı çerçevesinde Macaristan’ın Başşehri Budapeşte’de düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda grekoromen tarz 60 kiloda Bulgar rakibini 5-0 mağlup ederek altın madalyanın sahibi olan ulusal güreşçi Kerem Kamal ve bayanlar 72 kiloda finaldeki rakibi Alman Anna Carmen Schell’e mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi olan ulusal güreşçi Buse Tosun Çavuşoğlu’nu ilçedeki gençlerle bir ortaya getirdi. Geleceğin atletleri ve gençler, Kamal ve Çavuşoğlu’na merak ettikleri soruları yönelterek şampiyonların muvaffakiyet sırlarına ışık tuttu. İşlerini aşkla yaptıklarını, muvaffakiyetlerinin ardında yaptığı sporu hayli sevmeleri olduğunu söyleyen Şampiyonlar, gençlere değerli tavsiyelerde bulundu. Ağır ilgi bakılırsan buluşma programının akabinde ulusal güreşçi Kerem Kamal ve Buse Tosun Çavuşoğlu, öğrencilerle bol ölçüde hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Gençlerin sorularını cevaplayan ulusal güreşçi Kerem Kamal,“Ben yalnızca işimi aşkla yapıyorum. Güreşe aşık bir sporcuyum. Yaptığım işten büyük keyif alıyorum. İdmanlarımı keyif ve memnunlukla yapıyorum. Sağlam adımlarla ilerlemek istiyorum. Büyüklerde şampiyonluk yakaladım, sırada dünya şampiyonası, 2024 Paris Olimpiyatları var. Çok sevdiğim bir kelam var. ‘Kader uğraşa aşıktır’ diye. Ban çabamı gösteriyorum, yazgımda ne var ise onu yaşıyorum. Sizlere tavsiyem sevdiğiniz işin gerisinden gidin. Yaptığınız işten keyif alın, keyifli olun. hiçbir şey imkansız değildir, hayallerinizden vazgeçmeyin. Kâfi ki emek verelim. Berbat alışkanlıklardan uzak duralım. Sporu ömrümüzün bir tarafına koyalım” dedi.

Gayesinin Olimpiyat Şampiyonu olmak olduğunun altını çizen Buse Tosun Çavuşoğlu, “Geleceğinizi kaygılarınız değil, hayallerin şekillendirsin. Hayal ettiğim hislerime kavuşuyorum. Başarılarımı olimpiyatlara taşımak istiyorum. Olimpiyatlarda madalya almak, ülkeme bu gururu yaşatmak istiyorum. Bu niçinle işimizi aşkla yapıyorum. Gençlere tavsiyem ise inandığınız şeylerin gerisinden gidin ve hayallerine kota koymayın” sözlerini kullandı.

“Gençlerimize yönelik programlarımız artarak devam edecek”

Battalgazi Belediyesi olarak buluşma programlarının devamını sağlayacaklarını vurgulayan Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder, “Bugün Türkiye’mizi Avrupa’da ve Dünya’ya tanıtan, bayrağımızı gururla dalgalandıran ve göğsümüzü kabartan atletlerimizi ağırlıyoruz. Malatya’mıza güzel geldiler. Gençlerimiz programa büyük ilgi gösterdiler ve bu bizi memnun etti. Gençlerimizin şampiyon ağabeylerine ve ablalarına soracakları sorular vardır? diyerek bu programı ilçemizde organize ettik. Sizler bizim gözbebeğimizsiniz. Sizler Türkiye’mizin aydınlık yarınlarısınız. Gençlerimize her daim sahip çıkmamız gerekiyor. Gençlerimizin rol modellere gereksinimi var. Bizlerde gençlerimiz için rol model olan atletlerimizi ilçemizde konuk ediyoruz. Bilhassa güreş branşında son senelerda gecenin ilerleyen saatlerine kadar karşılaşmalar ve bu karşılaşmaların akabinde elde edilen hoş muvaffakiyetler izledik. İnşallah bundan daha sonra gençlerimizi rol model olmuş atletlerimiz ile buluşturmaya devam edeceğiz. Dünyada sizin gereksinimlerinizi karşılamak, model olmak, sizlerin önünü açmak, hayatınıza yanlışsız dokunmak ve hayallerinizi gerçekleştirmeniz için takviye olmak kadar pahalı bir şey yok” dedi.

“Gençlerimiz unutulmaz bir gün yaşıyorlar”

Geleceğin atletlerine ağabeylerini ve ablalarını örnek almaları konusunda tavsiyelerde bulunan Battalgazi İlçe Kaymakamı Abdül Kadir Duran, “Battalgazi Belediyemiz bir daha coşkulu bir programa imza atmış. Gençlerimize bu coşkuyu tattıranlara teşekkür ediyorum. Gençlerimiz unutulmaz bir gün yaşıyorlar. Hayallerindeki atletlerle şuan karşı karşıyalar ve merak ettikleri soruları soruyorlar. Bilhassa cet atletimiz güreşe bu kadar ilginin olması da beni ayrıyeten memnun etti. Ülkemizi hoş bir biçimde temsil eden, Bayrağımızı göndere çektiren ve İstiklal Marşımızı okutturan atletlerimizi canı gönülden kutluyorum. Ağabeylerinizden ve ablalarınızdan alacağınız bu bayrağı sizlerde daha hoş bir yerlere taşımak için çalışmamız gerekiyor. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum” biçiminde konuştu.

Yaklaşık 2.5 saat süren programın akabinde Güder, Şampiyon atletlere Malatya kayısısı ve plaket takdim etti. Program sonunda başarılı atletler, Battalgazi’de bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesinde yer alan Arslantepe Höyüğü’nü gezdi.

İHA

Okumaya devam et...