Büyük Satranç Şöleni bitmiş oldu

BOTR

Aktif Üye
Avrupa’nın en çok iştirakli ve Türkiye’nin en büyük spor tertiplerinden biri olan “Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları”nda 24 kategoride 7 ve 18 yaş aralığında atletler bir hafta boyunca gayret etti. Şampiyonada derece elde eden 220 atlet ulusal grup havuzuna girerken, dünya ve Avrupa yaş kümeleri üzere pek epeyce memleketler arası turnuvada TSF’nin imkanlarıyla Türkiye’yi ulusal forma altında temsil edecekler. Antalya’da bir otelde gerçekleştirilen Büyük Satranç Şöleni’nin akabinde düzenlenen ödül merasimine TSF Lideri Gülkız Tulay, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Lideri Muaz Ergezen, TSF İdare Konseyi üyeleri, atletler, veliler, antrenörler, hakemler ve fazlaca sayıda davetli katıldı.

GÜLKIZ TULAY: BİRİNCİLERİN FEDERASYONU OLDUK

Pandemi periyodunun zorluklarına karşın 6 bini aşkın iştirakçinin olduğu dev bir tertipte hiç bir sıhhat sorunu yaşanmadığının altını çizen Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Lideri Gülkız Tulay, “TSF olarak her vakit birincilerin Federasyonu olduk. 6 ay içerisinde bu biçimde büyük bir tertibi iki sefer gerçekleştirmenin muvaffakiyetini gösterdik. Büyük Satranç Ailemize 23 sene evvel veli olarak giren ve neredeyse satranç sporunun her kademesinde misyon yapan bir federasyon lideri olarak heyecanınızı biliyor, hayallerinizi paylaşıyorum. Çocuklarımız şampiyonada ne sonuç almış olurlarsa olsunlar kazanan onlar oldu. Onlar; bu harika atmosferde yer almaktan büyük memnunluk duydular. Bugünkü kazanımlarıyla hayatta daha başarılı ve daha memnun olacaklar. Şampiyona boyunca her tıp öncesi, velilerimizi dinlemeye, geleceğin büyük ustaları ile bir ortaya gelmeye itina gösterdim. yıllardır bizimle bir arada olan atletlerimizle, satranç seyahatinde birinci adımları atan atletlerimizin; gözlerinde birebir memnunluğu gördüm, birebir heyecanı tattım. Sporcularımızda bu dilek, bu istek çok, bizler daha da fazlaca çalışacağız, Türk satrancını ülkemizde ve tüm dünyada tepeye taşımaya devam edeceğiz. Pahalı takımımız aylar süren ve her türlü hassasiyetin düşünüldüğü ihtimamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen kafilelerin otel konaklamalarına, salonlarımızın sisteminden veli toplanma alanlarına kadar her şey en ince detayıyla düşünüldü. Federasyonumuz bir daha tertip kalitesiyle isminden kelam ettirdi, Türk satrancı bir daha en zoru başardı. Bu spor şöleninde bizlere dayanak olan ve satranç sporumuzun gelişmeninde büyük katkıları olan Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, kıymetli sponsorlarımıza teşekkür ederim” dedi.

DHA

Okumaya devam et...