Conselice, Emilia-Romagna acil durumunda Toskana tarafından kabul edilen belediyedir.

Seksenler

Yeni Üye
Conselice, son günlerde Emilia Romagna’yı vuran sellerin yol açtığı zararla başa çıkmak için Toskana tarafından kabul edilen Ravenna eyaletindeki belediyedir. Dün akşam geç saatlerde Başkan Eugenio Giani, mevkidaşı Stefano Bonaccini’den haber aldı. Giani, “Toskana halkının felaket kurbanları için taziyelerini dile getirdiğim ve Toskana sivil korumasının taahhüdüne dikkat çektiğim ve bunun için bana teşekkür ettikleri bir telefon görüşmesiydi” dedi. “Conselice ile eşleştirme – diye ekledi – Sivil Koruma Mobil Kolundan yaklaşık elli teknisyen ve gönüllünün taahhüdünü öngörüyor. Bu çok hassas bir durum çünkü Conselice’de sel henüz bitmedi ve sular dışarı çıkmaya devam ediyor”. Unicoop Firenze ile yapılan anlaşma sayesinde yiyecekler Conselice’ye de ulaşacak. Giani, “Bunun için Başkan Daniela Mori’ye teşekkür ediyorum” diye ekledi, “Mobil sütuna dahil olan ve son birkaç günden beri aktif olan herkese teşekkür ediyorum.”

Sivil korumadan sorumlu meclis üyesi Monia Monni, “Selden etkilenen nüfus için destek düzenliyoruz” dedi. “Selin olduğu Salı gününden bu yana, acil durumun en şiddetli aşamasını yöneten inşaat mühendisliği teknisyenleri kriz bölgesinde bulunuyor. Ayrıca bazı ameliyathane uzmanlarımıza da Emilian’daki meslektaşlarımızı desteklemekle görevlendirdik. Kritik konuların yönetimi Bölgesel mobil kolonun diğer ekipleri, Emilia Romagna Bölgesi, Ulusal Departman ve Özerk İl liderliğindeki Bölgeler Özel Komisyonu’nun göstergelerine göre en acil ihtiyaçları karşılamak için susuzlaştırma pompalarıyla hazır bulunuyor. Trento”, “meclis üyesi” sonucuna vardı.

Hem Başkan Giani hem de Meclis Üyesi Monni, Emilia-Romagna ile ilgilenen tüm Toskana sivil koruma sistemine teşekkür ettiler.