Hentbol Bayanlar Türkiye Kupası: Yalıkavakspor: 43 – Yozgat Aile ve Toplumsal Siyasetler GSK: 20

BOTR

Aktif Üye
Türkiye Bayanlar Hentbol Türkiye Kupası D Kümesi maçları, Yozgat’ta başladı. Kümenin birinci gün maçında Yalıkavak Spor Kulübü, 1. lig gruplarından Yozgat Aile ve Toplumsal Siyasetler Gençlik Spor Kulübü ile karşılaştı. İstek Kayaalp Spor Salonu’nda oynanan maçın birinci devresi 27-6 Yalıkavak Spor Kulübünün üstünlüğü ile geçildi. Maçın ikinci yarısında da üstünlüğünü muhafazayı bilen Yalıkavak Spor Kulübü salondan 43-20 galibiyetle ayrıldı.

Kümenin ikinci maçında Yalıkavak Spor Kulübü yarın EGO Spor Kulübü ile karşılaşırken Yozgat Aile ve Toplumsal Siyasetler Gençlik Spor Kulübü de Üsküdar Belediye Spor Kulübü ile karşılaşacak. Yalıkavak Spor Kulübü Başantrenörü Kıvanç Özcan maç sonu yaptığı konuşmada, “Biz de çeyrek finale kalmak istiyoruz. Yozgat kadrosu genç bir grup biz daha deneyimli bir kadroyuz. Onları tebrik ediyorum. Bu maçta tüm oyuncularımı oynatma fırsatı buldum. Her iki kadro da yeterli uğraş etti. Oyuncularımı kutluyorum” dedi.

Yozgat Aile ve Toplumsal Siyasetler Gençlik Spor Kulübü antrenörü Enis Atmaca ise, “Güzel bir karşılaşma oldu. Yalıkavak Spor Kulübü’nü tebrik ediyorum galibiyetlerinden dolayı. Kendi oyuncularım da fazlaca hoş gayret etti onları da tebrik ediyorum. Bizim için hayli hoş bir deneyim oldu” halinde konuştu.

Okumaya devam et...