Hentbolda Kastamonu Belediye’ye Savehof darbesi

BOTR

Aktif Üye
EHF Şampiyonlar Ligi B Kümesinde gayret eden Kastamonu Belediyespor, Kastamonu Merkez Spor Salonunda İsveç takımı IK Savehof ile karşı karşıya geldi. Karşılıklı gollerle başlayan müsabakada maçın birinci 6 dakikası 4-4’lük skorla geçildi. Müsabakanın birinci çeyreğinin akabinde alanda istenileni veremeyen Kastamonu Belediyespor, ataklardan eli boş dönünde müsabakanın 10. dakikası 8-5 IK Savehof üstünlüğü ile tamamlandı. Müsabakanın 16. dakikasında 10-6 geriye düşen Kastamonu Belediyespor, güzel savunma yaparak hamlelerde da tesirli olmaya çalıştı. Rakibi evvel durduran Kastamonu Belediyespor, akabinde hamlelerde bulduğu gollerle skoru 12-11’e kadar getirdi. Müsabakanın birinci devresi IK Savehof’un 16-14 üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci yarıya da temposunu düşürmeden başlayan Kastamonu Belediyespor, rakibin sert savunması karşısında ataklarda istenileni veremedi. Müsabakanın 46. dakikasında 26-22 geriye düşen Kastamonu Belediyespor, farkı kapatabilmek için çaba etse de alandan 29-26 yenilmekten kurtulamadı.

“Bundan daha sonra itibar için uğraş edeceğiz”

Kastamonu Belediyespor Antrenörü Hakan Günal, “Burada değerli olan grubun galip gelmesiydi ancak maalesef olmadı. Ben soyunma odasında da arkadaşlarıma söylemiş oldum. Ortaya koydukları çaba benim için bugün, ilerisi için değerli bildiriler, değerli ışıklar vermeliydi dedim. Maçın güç olacağını da biliyorduk. Savehof ekibini da tebrik ediyorum. Matematiksel olarak bu müsabakayı alsaydık talihimiz devam ediyordu lakin kaybederek artık kümeden çıkma bahtımızı da kaybettik. Bundan daha sonrası artık itibar ve şampiyonlar liginde karşılaşılacak olan puan ya da daha fazla puanlar olacak. Kastamonu’nun belediye olarak kent olarak yaptığı iş fazlaca büyük, umarım bu tıpkı biçimde devam eder, bizimde bunda bir katkımız olursa bundan memnunluk duyarız” dedi.

“sıradan yanlışlar yaptık”

Grupta rastgele bir biçimde disiplinsizlik görmediğini söyleyen Günal, “Takımdaki disiplinsizlik değil, daha çabucak hemen iki antrenman yapabildik fakat disiplin noktasında rastgele bir külfet görmedim. Bugün olan şeylerden bir tanesi rakip koçunda söylemiş olduği üzere ikinci yarıdaki sert savunmadan dolayı maçı kaybetmekti. Fakat asıl mevzu bizim kadromuzun yapmış olduğu sıradan yanılgılar oldu. Bilhassa kırılma noktası olan konumlar vardı. Süratli atağa çıkarken elimizden düşürdüğümüz, yanlış pas yanlışlarımız vardı ve 6 metreden kaçırdığımız iki tane net konum. Buralarda farkı biz aşağıya indirip hatta yakaladığımız durumlarda öne geçme imkanı yakalamışken maalesef bunu değerlendiremedik ve geriye düştük. Buna karşın kadro son saniyeye kadar gayret etti” diye konuştu.

“Hataları en aza indirmek istiyoruz”

görüşmede Jovanka Radicevic’in Kastamonu Belediyespor’a geldiği günden beri vasat bir hentbol sergilemesi ve penaltı haricinde gol atamamasına yönelik basın mensuplarının sorusunu da yanıtlayan Günal, “Kaçan durumlar natürel ki değerli lakin başka taraftan oyuncuların alana yansıttıkları ruh. Bu ruhu alana yansıttığı sürece hem savunma birebir vakitte atak manasında tahminen konumlar kaçmış olabilir, bariz konumlarda kaçmış olabilir. Lakin kadro içerisinde birbirlerini destekleyip bu ruhu ortaya koydukları sürece oyuncuların değişimlerini epeyce fazla tercih etmiyoruz. Yalnızca yorgunluk anında değişimlerini tercih ediyoruz. Lakin alanda bugün gezinen kimse yoktu, en azından bunu söyleyebilirim. Yalnızca kusur yapan oyuncular vardı, hepimiz insanız alışılmış ki yanılgı yapacağız. Yanılgı yapmaya da devam edeceğiz, buna bende dahil hepimizde dahiliz. Yanılgı yapmadan hayat devam etmiyor. O kusurları en azından en aza indirmeyi başarabilmeliyiz” biçiminde konuştu.

“Sonuna kadar savaştık”

Kastamonu Belediyespor oyuncusu Majda Mehmedovic ise, “Bugün bilhassa oynanan oyundan hayli keyif aldım. Çok hoş bir maç oldu. Bilhassa rakibimiz bugün epeyce süratliydi. Maalesef bu dönem bahtımızı kaybettik plaf-off’larda olmak için lakin hentbol muhakkak uğraştan ibarettir ve biz alanda uğraş ettik kadro olarak. Ekip olarak hakikaten gurur duyuyorum, sonuna kadar savaştık. her insanın bildiği üzere Şampiyonlar Liginde biz oynayan birinci bayan ekibiyiz. Bu yüzden sonuna kadar savaşıyoruz. Her maçta deneyim kazanıyoruz. Bizim için sonuna kadar adım adım gitmek ve her insanın deneyim kazanmasını sağlamak” dedi.

Toplantı daha sonrası basın mensubuna hakaret edildi

görüşmede Jovanka Radicevic’in performansı ile ilgili sorduğu sorudan dolayı toplantının akabinde basın mensubuna hakaret edildi. EHF’de vazifeli olduğu öğrenilen bir kişi tarafınca Jovanka Radicevic ile ilgili basın mensubuna yönelik “O biçimde sen nasıl soru sorabilirsin, sen hentboldan ne anlıyorsun, tekrar gelme, haber falanda yapma” biçiminde kelamlı taarruzda bulunuldu.

Kelamlı hücum daha sonrası büyük şok yaşayan basın mensubu ise, “Size ne oluyor, siz sorduğum soruya ne karışabiliyorsunuz, avukatımı oluyorsunuz, burada bakılırsavli bile değilsiniz” halinde yanıt verdi.

Ayrıyeten basın mensubuna yönelik yapılan kelamlı hücum sırasında rastgele bir bakılırsavlinin de müdahale etmemesi dikkatlerden kaçmadı.

KASTAMONU (İHA)

Okumaya devam et...