Kayakla Atlama Olimpik Ulusal Atletlerinden tarihi muvaffakiyet

BOTR

Aktif Üye
Kayakla Atlama Olimpik Ulusal Atletleri Fatih Arda İpçioğlu ve Muhammet İrfan Çintimar, 4 Zirve Turnuvası’nda Türkiye’yi temsil ederek değerli başarılara imza attı.

Türkiye Kayak Federasyonu Kayakla Atlama Olimpik Ulusal Atletleri Fatih Arda İpçioğlu ve Muhammet İrfan Çintimar, dünya kupası serisinde çalışmalarını Slovenya’da sürdürüyor. Kayakla Atlama Dört Zirve Turnuvası’nda Türkiye’yi temsil eden ulusal sportmenler, Türkiye ismine birincileri gerçekleştirerek önlerine daha olumlu bakmak istiyor.

4 Zirve Turnuvası’nın son etabında 129.5m atlayış ve 117.4 puanla 3’üncü defa finale kalıp bunu başaran birinci Türk atlet olarak tarihe geçen Fatih Arda İpçioğlu, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu. İpçioğlu, ”Bu dönem kayakla atma branşında, Türkiye ismine hiç gerçekleştirilmemiş birincileri gerçekleştirdim. Bunlardan birincisi dünya kupası elemelerini geçmekti. Rusya’da yapılan yarışlarda dünya kupası elemelerini geçen, birinci Türk atlet olarak tarihe ismimi yazdırdım. Akabinde dünya kupalarında birkaç final müsabakası elemeleri geçerek final yarış hakkı elde ettikten daha sonra, 4 Zirve yarışlarında elemeleri geçmeyi başardım. Final yarışında da birinci 30 sportmen ortasına kalarak birinci dünya kupası puanını ülkemize kazandırdım. Şu anda ise önümüzde yaklaşık 3 dünya kupası müsabakası daha var. Slovenya’da idmanlarımızı sürdürüyoruz. Katılacağımız 3 dünya kupası yarışlarından daha sonra şubat ayında Çin’de yapılacak Kış Olimpiyatları’na kendi kotamla katılacağım. İkinci kere kendi kotamla katılacağım yarış olacak. Tarih yazıyoruz, birincileri gerçekleştiriyoruz, güzel bir dönem geçiriyoruz elimizden geleni yapıyoruz bizi desteklemeye devam edin” diye konuştu.

MUHAMMET İRFAN ÇİNTİMAR: ŞU ANKİ POZİSYONUMUZ GELECEĞİN TEMİNATI

Türkiye tarihinde gerçekleşmemiş başarılara imza attıklarını söyleyen Muhammet İrfan Çintimar ise ”Kendim ismine continental puanı alıp, dünya kupasında yarışıp daha sonrasında 4 Zirve’de yarıştım. Dünya kupasında yeni olmamızın verdiği heyecanla daha tam performans göstermiş değiliz. Şu an bulunduğumuz pozisyon ilerde bulunacağımız pozisyonun teminatı” dedi.

Ulusal sportmenler Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Kayak Federasyonu ve kulüplerine teşekkür etti.

ANKARA,(DHA)

Okumaya devam et...