Kitap incelemesi: Joseph Epstein'ın yeni anı ve deneme kitabı

Bu yüzden. Peki ya kedilerle ilgili bir makaleden buna ne dersiniz?

Bir kedinin herkese göre olmayabileceğinin farkındayım.
Ya da spor ve diğer takıntılarla ilgili bir makaleden bir alıntı:

Makarnayı bırakanların olduğu söylendi.
Veya bu, kabaca… tahmin edin ne oldu:

Çocukken, her zaman şu ya da bu tür şapkamın olduğunu şimdi hatırlıyorum.
Veya:

Hokkabazlık bugün biraz rönesans yaşıyor gibi görünüyor.
Veya:

Yakıt maliyetlerinden tasarruf etmek istiyorsanız siyaset muhtemelen odayı her şeyden daha hızlı ısıtacaktır.
Son:

Teniste, çeşitli tempolu egzersizlerde öncelikle raketimi döndürme ve yakalamada başarılı oldum.
Makaleler genel olarak bu satırların kulağa ne kadar hoş geliyorsa o kadar tüvit ve kendini beğenmiş. İçinde hiç tüy yok, seste ani düşüşler yok. Tehlikede olan hiçbir şey yok. Onunla birlikte vuruş parkurunda mahsur kaldık.

Epstein, denemelerini ağırlık olarak alıntı üstüne alıntıyla dolduruyor. İyi kullanılmış, açıklayıcı alıntıların hayranıyım. Epstein'ların çoğu küflü ve Bartletts gibi kokuyor. Bunlar Lord Chesterfield, Leydi Mary Montagu, Sir Herbert Grierson, Tocqueville, Walpole ve Carlyle gibi isimlerden geliyor. Vitrinlerden kaçan güveleri gerçek zamanlı olarak hissedebilirsiniz.

Adil olmak gerekirse, “Aşinalık İçeriğe Yol Açar” bölümündeki birkaç cümleyi memnuniyetle daire içine aldım. “Komik çiftlere” olan güvensizliği konusunda ona katılıyorum. Şöyle yazıyor: “Şapkasız bir kovboy ancak barmen olarak iyidir.” Başka birinden ödünç aldığı, kariyerin beş aşaması olduğuna dair gözlemi hoşuma gitti:

(1) Joseph Epstein kimdir? (2) Bana Joseph Epstein'ı bulun. (3) Joseph Epstein gibi birine ihtiyacımız var. (4) İhtiyacımız olan şey genç bir Joseph Epstein. (5) Joseph Epstein kimdir?
Kariyerinin son zafer turunda bir yazara çelme takmak hiç eğlenceli değil. Epstein'ın işini sevmem için bana ihtiyacı yok. 30'dan fazla kitabı yayımlandı ve bu da ancak birçok okuyucuyu mutlu ettiğiniz takdirde mümkün olabilir.

ASLA MUTLU BİR HAYATIN OLDUĞUNU SÖYLEMEYİN: Hele ki mutlu bir hayatınız varsa | kaydeden Joseph Epstein | Özgür basın | 287 s. | 29,99$

Tanıdık ırksal içerik: Yeni ve seçilmiş makaleler | kaydeden Joseph Epstein | Simon ve Schuster | 441 s. | Kağıt kapaklı, 20,99 dolar