Maraton İzmir, “Türkiye’nin en süratli parkuru” unvanını korudu

BOTR

Aktif Üye
42 kilometrelik yarışın hem startını veren tıpkı vakitte yarışı tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, “Üçüncü yarışı da bitirmek epeyce hoş bir his. İzmir Büyükşehir Belediye Liderimiz Tunç Soyer’in İzmir’i gençlik ve spor kenti yapma vizyonu doğrultusunda amacımıza doru adım adım ilerliyoruz. Maraton İzmir bu yolun en büyük adımlarından biri. Çok tesirli ve kentimizin tanıtımı açısından da değerli bir gün yaşandı. Gelecek senelerda Avrupa’nın en uygun maratonları ortasına girebileceğimizi bugün bir kere daha gördük” dedi.

GELECEĞİN MARATONCULARI DA KOŞTU

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Maraton İzmir etkinliklerini haftaya yayarak, “Sporfest İzmir” ismi altında bir şenlik de düzenledi. Aktifliklerin yapıldığı Kültürpark’a akın eden binlerce kişi, 12 farklı spor branşını deneyimledi ve İzmir kulüplerinin stantlarını ziyaret etti. Cümbüş ve konserlerle renklenen şenlikte birinci defa çocuk koşusu düzenlendi. Geleceğin maratoncuları birinci kere piste çıkarak kendilerini gösterme fırsatı elde etti. Maraton İzmir kapsamında Adım Adım ile yapılan toplumsal sorumluluk alanındaki iş birliği ile sivil toplum kuruluşları için 4 milyon TL’ye yakın bağış toplandı.

SIHHAT HİZMETLERİNE TAM PUAN

Maraton İzmir’de İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi de sıhhat hizmeti sundu. Başhekim Dr. İhtilal Demirel ve Başhekim Yardımcısı Dr. Yavuz Uçar, tertip müddetince sıhhat grubu ile birlikte etkin misyon aldı. Dr. Mesut Nalçakan’ın sıhhat hizmetleri yöneticisi olarak vazife yaptığı takımda tam donanımlı acil çadırında acil tıp, kardiyoloji uzmanı ve 6 paramedik, fizyoterapi çadırında 8 fizyoterapist, parkurda ve bitiş çizgisinde tam donanımlı 7 ambulans, acil yardım için parkurda 20 bisikletli tabip, bitiş çizgisinde 18 sıhhat nezaret takımı toplam 78 kişilik bir sıhhat ordusu çalıştı.

Dr. Yıldırım Gezgin tıp fakültesi ve acil ve birinci yardım kısmı öğrencileri ile bitiş çizgisinde sıhhat nezaret grubunun, Dr. Ezgi Şeker acil çadırının uyumunu yürüttü. Parkurda oluşan sıhhat meselelerine kısa müddette bisikletli hekimler müdahale ettiler. Yarış daha sonrası sıhhat hizmetleri ilkyardım ve fizyoterapi çadırlarında verildi. Koşuya katılan sportmenler bilhassa parkurda bisikletli tabiplerin olması niçiniyle kendilerini daha inançta hissettiklerini söz ettiler.

DHA

Okumaya devam et...