Openarms şikayetinin ardından Göçmenler, Monni ve Spinelli: “Yönetim artık tolere edilemez”

Seksenler

Yeni Üye
Livorno ve Marina di Carrara’daki göçmenlerin inişlerinin yönetiminde kişisel olarak yer alan bölgesel sivil koruma meclis üyeleri Monia Monni ve sosyal hizmet görevlisi Serena Spinelli, “Göçmenlerin kabulüne ilişkin bu yönetim artık tolere edilemez” dedi. “Yönetici rolü olan herkes – devam ediyorlar – bunun hassas ve karmaşık bir mesele olduğunu biliyor, ancak bu Hükümet ile Akdeniz’deki kurtarma ve kıyılarımıza varışların yönetimi hayal edilemeyecek, insanlık dışı, hatta bazen grotesk boyutlara ulaştı. Openarms’ın dün sosyal medya aracılığıyla yayınladığı ve STK’ya liderlik eden ancak doğrudan müdahale edemeyen Sahil Güvenliğin talebi üzerine Orta Akdeniz’de yedi kurtarma gerçekleştirdiğini ve 200’den fazla kişiyi kurtardığını söyleyen şikayetini okudum. benzini bitmişti. Bütün bunlar zaten paradoksal görünebilir, ancak Openarms ayrıca Civitavecchia limanında kazazedeleri budamak, böylece kurtarma rotalarından uzaklaşmak ve muhtemelen diğer çaresiz insanları dalgaların insafına bırakmak için emir verildiğini belirtiyor…”.

“Daha insancıl ve aynı zamanda daha rasyonel bir yönetime ihtiyacımız var – meclis üyeleri – daha ileri görüşlü, daha empatik, nefreti körüklemeyen, insanı merkeze koyan. Göçler sadece korkulmakla kalmayıp yönetilmesi gereken bir olgudur ve Hükümetin bu konuyu ciddi bir şekilde ele almaya başlaması ve yöneticilerin, kolluk kuvvetlerinin ve kurtarıcıların işini daha fazla zorlaştırmaması gerekmektedir”.