Orman Genel Müdürlüğü Süreksiz 131 Personel Alacak

dunyadan

Aktif Üye
Orman Genel Müdürlüğü Süreksiz 131 Personel Alacak
Orman Genel Müdürlüğünden:

GEÇİCİ PERSONEL ALIM İLANI

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına personel Alınmasında Uygulanacak Adap ve Temeller Hakkında Yönetmelik kararları uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Kimya Laboratuvar Teknisyeni durumunda 19, Matbaa Teknisyeni durumunda 2, Aşçı durumunda 84, Otomotiv Elektrikçisi konumunda 3, Motor İmalat Bakım ve Tamir Personeli konumunda 4, Otomotiv Şasi ve İskelet Emekçisi durumunda 10, Kaynakçı (Oksijen ve Elektrik) durumunda 1, İşletme Elektronik Bakımcısı durumunda 8 olmak üzere toplamda 131 Süreksiz Emekçi alımı yapılacaktır.

Açık iş ilanları 02-06.01.2023 tarihleri içinde Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanacak olup İlanda belirtilen kaideleri taşıyan adaylar ilan müddetince müracaatlarını Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacaklardır.

Sözlü ve Uygulamalı İmtihana, iş ilanında belirtilecek takım sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Su adaylar noter huzurunda çekilecek kura kararına bakılırsa belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi Türkiye İş Kurumu açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıyeten duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Kelamlı ve Uygulamalı İmtihanın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep koşullarını taşımadığı daha sonradan anlaşılan adayların müracaatları ilan, kura, imtihan ve atama süreçlerinin her basamağında idarece sonla ndırılabilecektir.

GENEL ŞARTLAR

1.2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş yahut İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine Ait Kanun kararları gizli kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2. Müracaat mühletinin son tarihi prestiji ile 18 yaşını tamamlamış olmak,

3.Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı hatalar, anayasal sisteme ve bu sistemin işleyişine karşı hatalar, ulusal savunmaya karşı kabahatler, Devlet sırlarına karşı cürümler ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, kabahatten kaynaklanan malvarlığı pahalarını aklama yahut kaçakçılık hatalarından mahküm olmamak,

4.Kamusal haklan kullanmaktan mahrum bırakılmamış olmak,

5.Başvurunun son günü prestijiyle talep edilen tahsil durumu ile öbür genel ve özel kurallara haiz olmak,

6.Herhangi bir toplumsal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yahut malullük aylığı almıyor olmak,

7.Türkiye İş Kurumu Açık İş İlanında belirtilen yerleşim biriminde/birimlerinde ikamet ediyor olmak,

8. Her aday, sadece bir meslek koluna müracaat yapabilecektir,

9. Talep koşullarını taşımadığı daha sonradan anlaşılan adayların müracaatları ilan, kura, imtihan ve atama süreçlerinin her basamağında idarece sonlandırılabilecektir,

10. Noter huzurunda Kura çekimi 23-27.01.2023 tarihleri içinde olacaktır. Kuranın net tarihi, ilgili bölge müdürlüğünün internet sitesinde yayımlanacaktır,

11. Adaylardan istenilecek evraklar, evrak teslim tarihleri, imtihan tarihi ve işe alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Orman Bölge Müdürlükleri internet siteleri üzerinden duyurulacaktır,

12. Deneme müddeti 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca 2 aydır. Lakin aday çalışanların yönetimimizde yürürlükte olan işletme toplu iş mukavelesine tabi olmaları durumunda deneme mühleti 4 ay olarak uygulanacaktır.

AŞÇI ÖZEL ŞARTLARI

1. En az İlköğretim mezunu en çok lisans mezunu olmak,

2. “Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz, KBB, Nöroloji ve Psikiyatri” alanlarından “sağlam” onayı alınmış tam teşekküllü devlete bağlı resmi sıhhat kuruluşlarından sıhhat raporu almış olmak (Bu rapor kelamlı ve uygulamalı imtihanda başarılı olan adaylardan istenecektir),

3. a) Ortaöğretim Aşçılık kısmından,

Veya

b) Ön lisans yahut Lisans Aşçılık, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak İdaresi, Yemek Pişirme Teknikleri kısımlarının en az bir adedinden mezun olmak,

Veya

c) Aşçılık yahut Aşçı Yardımcılığı Meslek Kolu ile ilgili Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı Bitirme Dokümanı, Yetki Evrakı, Sertifika, Bağımsız İşyeri Açma Evrakı, Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik dokümanlarından rastgele birine,

Veya

d) Aşçı (Seviye 4) Mesleksel Yeterlilik Dokümanına [13UY0182-4] sahip olmak,

4. Müracaat müddetinin birinci günü prestiji ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

İŞLETME ELEKTRONİK BAKIMCISI ÖZEL ŞARTLARI

1. En az ortaöğretim mezunu en çok ön lisans mezunu olmak,

2.”Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz, KBB, Nöroloji ve Psikiyatri” alanlarından “sağlam” onayı alınmış tam teşekküllü devlete bağlı resmi sıhhat kuruluşlarından sıhhat raporu almış olmak (Bu rapor kelamlı ve uygulamalı imtihanda başarılı olan adaylardan istenecektir),

3. a) Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Kısımlarından,

Veya

b)Elektrik’Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Elektronik, Elektronik Haberleşme, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Mekatronik yahut Mekatronik Teknolojisi ön lisans programlarının rastgele birinden mezun olmak,

4. Müracaat müddetinin birinci günü prestiji ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

KİMYA LABORATUVARI TEKNİSYENİ ÖZEL ŞARTLARI

1. En az ortaöğretim mezunu en çok ön lisans mezunu olmak,

2. “Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz, KBB, Nöroloji ve Psikiyatri” alanlarından “sağlam” onayı alınmış tam teşekküllü devlete bağlı resmi sıhhat kuruluşlarından sıhhat raporu almış olmak (Bu rapor kelamlı ve uygulamalı imtihanda başarılı olan adaylardan istenecektir),

3. Ortaöğretim Kurumlannın Kimya Teknolojisi Alanından mezun olmak,

4. En az 1 yıl alanında mesleksel deneyim sahibi olmak ve belgelendirmek (SGK Hizmet Dökümü ile yahut ilgili meslek odası onaylı Bonservis dokümanı ile belgelemek),

5. Müracaat mühletinin birinci günü prestiji ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

MATBAA TEKNİSYENİ ÖZEL ŞARTLARI

1. En az ilköğretim mezunu en çok ön lisans mezunu olmak,

3. En az 3 yıl Matbaa Teknolojisi alanında mesleksel deneyim sahibi olmak ve belgelendirmek (SGK Hizmet Dökümü ile yahut ilgili meslek odası onaylı Bonservis evrakı ile belgelemek),

4. Müracaat müddetinin birinci günü prestiji ile 40 yaşını doldurmamış olmak.

OTOMOTİV ELEKTRİKÇİSİ

l.En az ilköğretim mezunu en çok ortaöğretim mezunu olmak,

3. a) Mesleksel eğitim veren ortaöğretim kurumlannın;

Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ile Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrikçilik, Elektrik Tesisatçılığı, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Oto Elektrik, Bobinaj kısımlarından rastgele birinden mezun olmuş olmak,

Veya

b) Otomotiv Elektrikçiliği, Otomotiv Elektromekanikerliği, Bakım ve Tamirat Elektrikçiliği, Elektrik, Elektrik Teknolojileri, Bobinaj, Oto Elektrikçiliği kısımlarının rastgele birinden Ulusal Eğitim Bakanlığından onaylı Bitirme Dokümanı, Yetki Evrakı, Sertifika, Bağımsız İşyeri Açma Dokümanı, Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik dokümanlarından rastgele biri,

Veya

c) lluy0019-4 Otomotiv Elektrikçisi (seviye 4) Mesleksel Yeterlilik Dokümanına sahip olmak,

4.Başvuru müddetinin birinci günü prestiji ile 40 yaşını doldurmamış olmak.

KAYNAKÇI (Oksijen ve Elektrik)

1. En az ilköğretim mezunu en çok ortaöğretim mezunu olmak,

2.”Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz, KBB, Nöroloji ve Psikiyatri” alanlarından “sağlam” onayı alınmış tam teşekküllü devlete bağlı resmi sıhhat kuruluşlarından sıhhat raporu almış olmak (Bu rapor kelamlı ve uygulamalı imtihanda başarılı olan adaylardan istenecektir),

3. a) Mesleksel eğitim veren ortaöğretim kurumlarının;

Metal Teknolojisi alanının Kaynakçılık yahut Metal Doğrama kısımlarının rastgele birinden mezun olmak,

Veya

b) Kaynakçılık, Metal İşleri, Metal Teknolojisi(Kaynakçılık), Elektrik Kaynakçılığı kollarının rastgele birinden Ulusal Eğitim Bakanlığından onaylı Bitirme Evrakı, Yetki Dokümanı, Sertifika, Bağımsız İşyeri Açma Evrakı, Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik evraklarından rastgele biri,

Veya

c) 11UY0014-3 Alüminyum Kaynakçısı {Seviye 3)

11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı (Seviye 3)

11UY0016-4 Kaynak Operatörü (Seviye 4)

12UY0053-3 Otomotiv Sac ve Gövde Kaynakçısı Mesleksel Yeterlilik Dokümanı (Seviye 3),

12UY0053-4 Otomotiv Sac ve Gövde Kaynakçısı (Seviye 4),

Mesleki Yeterlilik Evraklarından rastgele birine sahip olmak,

4.Başvuru müddetinin birinci günü Prestiji ile 40 yaşını doldurmamış olmak.

MOTOR İMALAT BAKIM VE TAMİR İŞÇİSİ

l.En az ilköğretim mezunu en çok ortaöğretim mezunu olmak.

3. a) Mesleksel eğitim veren ortaöğretim kurumlarının;

Motorlu Araçlar Teknolojisi alanının İş Makineleri yahut Otomotiv Elektromekanik kısımlarından birinden mezun olmak,

Veya

b) Motorlu Araçlar Teknolojisi alanının; Otomotiv Mekanikerliği, Otomotiv Motor Yenileştirmeciliği, İş Makineleri, Otomotiv Elektromekanik, Oto Motor Mekanikerliği, İş Makineleri Bakım Onarımcılığı, İş Makineleri Tamirciliği, Otomotiv Elektro-mekanikerliği, Oto Motor Tamirciliği kısımlarının rastgele birinden Ulusal Eğitim Bakanlığından onaylı Bitirme Dokümanı, Yetki Dokümanı, Sertifika, Bağımsız İşyeri Açma Evrakı, Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik evraklarından rastgele birine sahip olmak.

Veya

d) 20UY0408-4 İş Makinesi Bakım ve Onarımcısı (Seviye 4),

11UY0021-4 Otomotiv Mekanikçisi Mesleksel Yeterlilik Evrakı (Seviye 4),

11UY0020-5 Otomotiv Elektromekanikçisi Mesleksel Yeterlilik Evrakı (Seviye 5),

Mesleki Yeterlilik Evraklarından rastgele birine sahip olmak,

4. Müracaat müddetinin birinci günü prestiji ile 40 yaşını doldurmamış olmak,

5. En az “B” sınıfı şoför evrakına sahip olmak,

OTOMOTİV ŞASİ VE İSKELET İŞÇİSİ

1. En az ilköğretim mezunu en çok ortaöğretim mezunu olmak,

3. Mesleksel eğitim veren ortaöğretim kurumlarının;

a) Motorlu Araçlar Teknolojisi alanının Otomotiv Gövde kolundan mezun olmak,

Veya

b) Motorlu Araçlar Teknolojisi alanının Otomotiv Gövdeciliği kolunda Ulusal Eğitim Bakanlığından onaylı Bitirme Evrakı, Yetki Evrakı, Sertifika, Bağımsız İşyeri Açma Evrakı, Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik dokümanlarından rastgele birine sahip olmak,

Veya

c) 11UMS0116-4 Otomotiv Gövde Onarımcısı (Seviye 4),

11UMS0116-5 Otomotiv Gövde Onarımcısı (Seviye 5), Mesleksel Yeterlilik Evraklarından rastgele birine sahip olmak.

4.Başvuru mühletinin birinci günü prestiji ile 40 yaşını doldurmamış olmak.

İlanlardan anında haberdar olabilmek için Android ve IOS uygulamalarımızı indirip bildirimleri açabilirsiniz. .

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.