Podcast: Tommy Orange “Gezici Yıldızlar”da

Abone olmak: Apple Podcast'leri | Spotify | Nasıl dinlenir

Tommy Orange'ın beğenilen ilk romanı There There – Book Review'un 2018'in En İyi 10 Kitabı arasında yer alıyor – günümüzün Oakland, Kaliforniya'sında yerli bir toplantıda buluşan bir grup karakter hakkındadır. Devam filmi Gezgin Yıldızlar, bu kitabın hem ön bölümü hem de devamı niteliğinde olup, özellikle Orvil Kırmızı Tüy karakterine odaklanıyor ve There There olaylarından önceki ve sonraki on yıllar boyunca ailesinin birkaç neslinin öyküsünü anlatıyor. Kitap incelemesinde Jonathan Escoffery bunu “olağanüstü bir başarı” olarak nitelendirdi.

Bu hafta Orange, Gilbert Cruz'la Gezgin Yıldızlar hakkında konuşmak için podcast'e katılıyor ve önceki kitabındaki karakterlere ve olay örgüsüne sadık kalarak nasıl tarihi bir roman yazmaya karar verdiğini açıklıyor.

Orange, “Hikâyenin bu kısmı ilgimi çekti çünkü bu kısım benim kabileme çok özeldi” diyor. “Tarihsel kurgu okumayı pek sevmiyorum ama içten dışa ve karakter odaklı olduğunda benim için ilgi çekici oluyor. Onların ne tür insanlar olabileceğini veya ne düşünüp hissettiklerini anlamak benim için onları nasıl gerçeğe dönüştürebileceğimi anlamanın bir yoluydu. bu da bazen cümle düzeyinde oluyor, bazen de şu soru oluyor: Motivasyonları neler ya da günlük yaşamlarında ne yapıyorlar? Ne istiyorsun?”

Bu bölüm ve genel olarak kitap inceleme podcast'i hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz. Bunları şu adrese gönderebilirsiniz: Kitaplar@Haber.