Ramotoloji hastası çocuklara ünlü isimlerle tanışma sürprizi

BOTR

Aktif Üye
Sergide dünyaca ünlü basketbolcuların özel eşyalarını bakılırsan, şampiyonluk kupası ile hatıra fotoğrafı çektiren ve basketbol tecrübe alanlarında smaç basan çocuklar, heyecanlarını gizleyemedi.

POPSAV Lideri Metin Özülkü ve POPSAV üyeleri Yonca Evcimik, Gökhan Türkmen, Güliz Ayla ve Teknik Yönetici Tuncay Ulu, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi bakılırsan Romatoloji hastası çocukları, Ataşehir’de bir alış veriş merkezinde NBA tecrübe standında ağırladı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Romatoloji Bilim Kolu’ndan Prof. Dr. Özgür Kasapçopur, tertipte emeği geçenlere teşekkür etti. Prof. Dr. Kasapçopur, davet edilen hasta çocuklar ismine Popsav Lideri Metin Özülkü ve Hupalupa İcra Konseyi Üyesi İlknur Timurlenk Akkurt’a teşekkür plaketi takdim ederken “Sizler, sıkıntı bir hastalıkla gayret eden kahraman çocuklarımızı öylesine keyifli ettiniz ki… Bundan daha manalı bir yeni yıl ikramı olamazdı. Siz bedelli sanatkarlarımıza, sevgili Tuncay Ünlü’ye ve çocuklarımızın her birine başka farklı yılbaşı ikramları hazırlayan sevgili Selda Topal’a, tabip arkadaşlarım ile çocuklarımızın aileleri ismine hayli fazlaca teşekkür ederim” dedi.

ONLARLA ÇOCUKLUĞUMUZA DÖNDÜK

Popsav Lideri Özülkü; “Özgür Hoca hayli kıymetlidir, çocuklar için neler yaptığını epeyce uzun müddettir biliyoruz. Bize hastalık sürecinin ne kadar güç olduğunu anlatmıştı. Buna karşın gözlerindeki ışıltı bize memnunluk verdi. Bu buluşmada hem eğlendik hem onlarla olmaktan keyif aldık. Hekimleri tedavileri için en uygununu yaparken biz de onlara moral vermekten onur duyduk. Popsav olarak her vakit yanlarında olacağız. Spor ve Sanat toplumları düzgünleştirmek için vardır. Çocuklar için bir telefonumuzla gelen sevgili Tuncay Ünlü’ye da teşekkür ediyoruz” dedi.

YONCA EVCİMİK’İ DUYGULANDIRAN FOTOĞRAF

Romatoloji hastası Özge’nin, Larry O’Brien şampiyonluk kupası ile Yonca Evcimik ile fotoğraf çektirmek istedi. Bu ortada Evcimik, Özge’nin babasının cep telefonundan 3 yıl evvel bir daha Özge ile çektirmiş olduğu fotoğrafı görür görmez duygulandırdı. Özge’nin, “3 yıl evvel bir daha beraberydik, o fotoğrafımızı babamın telefonunda saklıyor ve sizi epeyce seviyorum’ kelamları üzerine Evcimik, “Beni duygulandırma, sen iste, biz her vakit fotoğraf çektirelim” dedi. Akabinde ikili, stant alanında kucak kucak fotoğraf çektirdi.

TUNCAY YÜCE’DEN POYRAZ’A Bİ’ DÜNYA MEMNUNLUK

Tedavisi niçiniyle uzun müddettir hastanede olan Poyraz’ın, oyun alanları ve basketbol toplarını görür görmez heyecanlanması ancak çekinmesi üzerine devreye giren Tuncay Ulu, “Ben seni potaya kaldırırım, istediğin smacı basar, ünlü basketçilerle yarışırız’ diyerek Poyraz’ı yüreklendirdi. Standın tecrübe alanlarında saatlerce Poyraz’la oynayarak ona eşlik eden Ulu’ya Poyraz’ın annesi, “Poyraz’a tedavisi kadar değerli hisler yaşattınız, ona bi’ dünya memnunluk verdiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Ramatoloji hastası çocuklarla tek tek ilgilenen Gökhan Türkmen ise ‘Benim de iki kız evladım var. Çocukları memnun görmek, onları memnun etmek dünyanın en hoş duygusu’ dedi.

DHA

Okumaya devam et...