Tana French ile sohbet – Haber

Abone olmak: Apple Podcast'leri | Spotify | Nasıl dinlenir

İrlandalı polisiye yazarı Tana French, her biri sorunlu bir şehrin ve sakinlerinin psikolojik olarak yapılandırılmış bir portresini çizmek için her biri itibari polis gücünün farklı bir üyesine odaklanan polisiye roman dizisi Dublin Cinayet Ekibi ile tanınır. Ancak French bağımsız romanlar da yazdı ve son kitabında bunlardan birini yeniden ele alıyor ve yeni bir serinin başlangıcı olabilir: “Avcı”, 2020'de çıkan “Arayan”ın devamı niteliğindedir. Dublin'e taşınan ve bir kayıp vakasına karışan Chicago'dan emekli bir dedektif olan Hooper tanıtıldı.

French, “The Hunter”da çemberi genişletiyor ve Cal'in ailesine ve İrlanda'da geçirdiği iki yıl boyunca kurduğu hayata bakıyor. Bu haftanın bölümünde Sarah Lyall'a bunun onun için yeni bir yaklaşım olduğunu söylüyor:

“Bunu daha önce hiç yapmamıştım ve aynı karaktere iki kez odaklanmamıştım” diyor. “Bu yüzden bir dereceye kadar Cal'a geri dönmek istedim çünkü onun benim için ilginç bir karakter olduğunu düşünüyorum. O, yazdığım ve iç gözlemden ziyade aksiyona önem veren birkaç ana karakterden biri. Yaptığı işe çok odaklanmıştır. Ne düşündüğünüzün önemli olduğuna inanmıyor, yalnızca ne yaptığınızın önemli olduğuna inanıyor. İşte bu yüzden onu yazmanın ilginç olduğunu düşündüm ve bu sefer onun, olaylara çok farklı bakan Lena ve Trey'in ilginç bir karışımı olduğunu düşündüm.”

Bu bölüm ve genel olarak kitap inceleme podcast'i hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz. Bunları şu adrese gönderebilirsiniz: Kitaplar@Haber.