THF Lideri Uğur Kılıç: Play-Off tipine hak kazanacağız

BOTR

Aktif Üye
Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Lideri Uğur Kılıç, maç öncesi başantrenör Okan Halay, hentbolcular Alperen Bektaş ve Yakup Yaşar Simsar ile Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Kılıç, burada düzenlediği basın toplantısında Aksaray’ın bir hentbol kenti olduğunu söylemiş oldu.

Aksaray’da bu biçimde kıymetli bir maç oynayacak olmaktan büyük memnunluk duyduklarını anlatan Kılıç, şöyleki konuştu: “Yunanistan ile yarın bizim için fazlaca değerli bir karşılaşma yapacağız. Dana evvel de Yunanistan ile Aksaray’da karşılaşmıştık. Aksaray’ın harika bir izleyicisi var. Bizi her vakit hayli fazla desteklediler. İnşallah daima birlikte bu değerli maçta alacağımız hoş sonuçla Dünya Şampiyonası kümelerinden çıkmayı başaracağız. Finallere katılabilmek için play-off tipine hak kazanacağız. Kadromuz uzun vakitten beri seyahatler ve yorucu bir maç temposundan çıktı. Lakin herkes yarın ki maç için hazır. İnşallah başarılı bir biçimde Yunanistan’ı yenip birinci yenilgisini tattırıp kümesi ikinci olarak bitirmeyi hedefliyoruz.”

Kılıç, hentbolu, sokağa indireceklerini, Anadolu’da alt yapısı olan pek fazlaca kentine taşımak istediklerini tabir etti. Bu süreci de ulusal grup maçlarını Anadolu’da oynayarak başaracaklarını belirtin Kılıç, “Milli kadro maçlarını bu biçimde özel tertiplerle hareket ettiğimiz vakit hayli olumlu sonuçlar elde edebiliyoruz. Hentbolu teğe bir kentte seyretme ve yaşatma üzere bir fırsatımız oluşuyor. Anadolu’nun pek epeyce vilayetinde bu üzere tertiplere devam edeceğiz. Yalnızca karşılaşma olarak değil kamp olarak da devam edeceğiz. Ulusal ekip havuzumuzu kesinlikle genişletmek zorundayız” sözünü kullandı.

“KAZANMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE SAVAŞACAĞIZ”

Başantrenör Okan Halay ise daha evvel Aksaray’da Hollanda ve Yunanistan maçları oynadıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti: “Aksaray izleyicisinin dayanağıyla fazlaca değerli iki galibiyet elde etmiştik. Yarın da inşallah seyircimizin dayanağıyla Yunanistan’ı bir kere daha yenip, Dünya Şampiyonası play-of hakkını kazanmak için var gücümüzle savaşacağız. Kadromuz hayli şiddetli bir müddetçten geçiyor. Seyahatler, yorucu bir maraton ve art geriye maçlar bizi zorlasa da, ufak tefek sakatlıklarımız olsa da yarın 16 kişi tek yürek olup maçı kazanıp play-of hakkını kazanacağız. İki tane şanssız yenilgi aldığımızı düşünüyorum. Maalesef sakatlıklar ve seyahatler bizim biraz moralimizi bozsa da son Kosova maçında fazlaca yeterli bir uğraş örneği gösterdiğimizi düşünüyorum. Âlâ bir gösterge oldu bizim için. Yarın ki maçta galibiyetten diğer hiçbir şey düşünmüyoruz. Ekip olarak hepimiz buna inanmış durumdayız. Herkes bize inanıyor. Galibiyetle ayrılıp iki puan daha alıp play-of hakkını kazanacağımıza inanıyorum.”

“AKSARAY BİZE ŞANSLI GELİYOR”

Ulusal ekip kaptanı Alperen Bektaş da Aksaray’da oynadıkları Yunanistan ve Hollanda maçlarında inanılmaz bir seyirci dayanağı aldıklarını ve o maçları unutamadıklarını lisana getirdi.

Yunanistan ile oynadıkları müsabakalarda galibiyet sayılarının daha fazla olduğunu vurgulayan Bektaş, “Bazı devirlerde bu biçimde ezalar, aksaklıklar olabiliyor. Bunlar sporun ortasında olan şeyler. Birinci maçta da sakatlıklar ve hastalıklardan dolayı deplasmanda mağlubiyet aldık. Lakin bu maçın onlar için kolay geçeceğini sanmıyorum. Aksaray deplasmanı her vakit farklı oluyor. Taraftarların coşkusu bizi müspet etkiliyor rakibi de negatif etkileyecektir. Umarım taraftarlarımızın bundan evvelki maçta olduğu üzere takviyelerini verir ve yarın ki maçtan hoş bir skorla ayrılacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Oyunculardan Yakup Yaşar Simsar ise uzun bir müddetdir kampta olduklarını belirterek, şunları kaydetti: “Çok güçlü maçlar oynadık. Kuvvetli süreçler atlattık. Yarın da epeyce değerli bir maça çıkacağız. Yunanistan’da oynadığımız maçta sahiden hoş geçmişti. Aksaray izleyicisin farklı bir parantez açmak istiyorum. Daha evvelki maçlarda inanılmaz bir seyirci vardı. Yarın da inşallah birebir biçimde desteklerler bizi.”

DHA

Okumaya devam et...