Türkiye Kupası Dörtlü Finali öncesi hentbola sponsor dayanağı

BOTR

Aktif Üye
28-29 Mayıs tarihlerinde Sakarya Serdivan Spor Salonu’nda oynanacak olan Erkekler Türkiye Kupası Dörtlü Finali öncesi THF ve HDI Sigorta, sponsorluk için mutabakat imzaladı. Şirketin genel merkezinde düzenlenen, THF Lideri Uğur Kılıç ve HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu’nun katıldığı imza merasiminde açıklamalarda bulunan THF Lideri Kılıç, “HDI Sigorta günümüz güç şartlarında bile olsa biroldukça kadroya kaynak aktaran hayli kıymetli bir kurum. Bu kurumun Hentbol Federasyonu ile iş birliği ortasında olması bizim için onur verici. Bu işbirliğini büyüterek farklı alanlara taşıyacağımıza inanıyorum. Tüm topluluğumuza iyi olun. Ceyhan Beyefendi başta olmak üzere tüm HDI Ailesi’ne teşekkür ediyorum. Hentbolumuz için güzel uğurlu olsun” diye konuştu.

Lider Kılıç, hentbolu uçurmak istediklerini belirterek, “Hentbol uzun senelerdan bu yana potansiyelinin altında ilgi gösterilmiş bir branş. Hentbola 51 yeni kulüp katıldı. Liglerde yer almak üzere başvurdular, bu sayı fazlaca daha üstlere çıkacak. Okullarda öğrenciler daha fazla hentbola katılacaklar. Z nesline temas etmek, toplumsal medyayı güzel kullanmak istiyoruz. Hentbol topluluğundan bize dayanak olmasını, geleceğe umutla bakmasını istiyorum” açıklamasında bulundu.

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu ise açıklamasında, “Hentbol tahminen bugün dördüncü spor lakin hentbolu HDI Sigorta takviyesiyle, motivasyonuyla daha üstleri nasıl çekeriz buna bakmak gerek. 12-13 yıl evvel spor sponsorluğu sevdası yoluna çıktık. Türkiye sigortacılığında spor topluluğuna herbiçimde en epeyce dayanak veren kurum olduk. Bununla gurur duyuyoruz. Sporun ortasındayız, yanındayız, kendimizi ‘Sporun sigortası’ diye isimlendiriyoruz. 56 kulüp, 7 farklı branş, 5 ferdi atlet, bugün de hentbolla üçüncü federasyon sponsorluk mutabakatımızı yaptık. İnşallah bu beraberlik uzun yıllar sürer” dedi.

İmza merasimi sonunda Uğur Kılıç ve Ceyhan Hancıoğlu ve Dörtlü Final’de yer alacak grupların atletlerinin yer aldığı fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

DHA

Okumaya devam et...