Tyson Fury’nin inanılmaz kazancı! Tek maçta 24 milyon sterlin

BOTR

Aktif Üye
Boks dünyasının merakla beklediği maçta Tyson Fury ile Dillian Whyte, evvelki gece İngiltere’nin başşehri Londra’daki Wembley Stadı’nda karşı karşıya geldi. Büyük Britanyalı iki boksör içindeki uğraşta Fury, rakibini 6. raundda nakavt ederek hem Dünya Boks Kurulu (WBC) ağır sıklet kemeri unvanını korudu tıpkı vakitte maçtan daha sonra emekli olacağını deklare etti.

32 maçta 31 galibiyet, 1 birliktelik

33 yaşındaki Fury, tam 94 bin sporseverin izlediği gayrette mesleğinin 32. galibiyetini elde etti. Profesyonel bokstaki birinci çıkışını 2008 yılında gerçekleştiren Fury, 2015’te WBA, IBF, WBO, IBO ve The Ring ağır siklet şampiyonlukları için karşılaştığı Wladimir Klitschko’yu yendiğinde ismini tüm dünyaya duyurdu. Fury’nin yaptığı 32 müsabakada 31 galibiyet, 1 birlikteliği bulunuyor.

‘Sözümün eri olmak zorundayım’

Wembley’deki maçtan daha sonra yaptığı açıklamada, emekli olup olmayacağına ait soruyu yanıtlayan Fury, “Sevgili eşim Paris’e, Deontay Wilder ile üçüncü maçımdan daha sonra emeklilik için yemin ettim. çabucak sonrasında Wembley’de maç teklifi aldım ve buraya gelmeyi taraftarlara borçlu olduğumu düşündüm. Artık her şey bitti, sözümün eri olmak zorundayım!” diye konuştu.

Whyte’ın hayatı gerçek bir dram

Fury’nin rakibi Dillian Whyte ise dramatik bir hayat öyküsüne sahip. Jamaika’da çabucak hemen 2 yaşındayken, annesi tarafınca terk edilen Whyte, gözlerinin önünde babasının boğazı kesilerek öldürüldüğüne şahit oldu. Whyte’ı annesi, 12 yaşında İngiltere’ye yanına aldırdı. çabucak hemen 13 yaşındayken baba olan boksörün 12 çocuğu bulunuyor. Whyte İngiltere’de katıldığı çete savaşlarında bacağından silahla vuruldu ve 3 kere de bıçaklandı.

32 maçta 31 galibiyet, 1 birliktelik

33 yaşındaki Fury, tam 94 bin sporseverin izlediği çabada mesleğinin 32. galibiyetini elde etti. Profesyonel bokstaki birinci çıkışını 2008 yılında gerçekleştiren Fury, 2015’te WBA, IBF, WBO, IBO ve The Ring ağır siklet şampiyonlukları için karşılaştığı Wladimir Klitschko’yu yendiğinde ismini tüm dünyaya duyurdu. Fury’nin yaptığı 32 müsabakada 31 galibiyet, 1 birlikteliği bulunuyor.

‘Sözümün eri olmak zorundayım’

Wembley’deki maçtan daha sonra yaptığı açıklamada, emekli olup olmayacağına ait soruyu yanıtlayan Fury, “Sevgili eşim Paris’e, Deontay Wilder ile üçüncü maçımdan daha sonra emeklilik için yemin ettim. ondan sonrasında Wembley’de maç teklifi aldım ve buraya gelmeyi taraftarlara borçlu olduğumu düşündüm. Artık her şey bitti, sözümün eri olmak zorundayım!” diye konuştu.

Whyte’ın hayatı gerçek bir dram

Fury’nin rakibi Dillian Whyte ise dramatik bir hayat öyküsüne sahip. Jamaika’da çabucak hemen 2 yaşındayken, annesi tarafınca terk edilen Whyte, gözlerinin önünde babasının boğazı kesilerek öldürüldüğüne şahit oldu. Whyte’ı annesi, 12 yaşında İngiltere’ye yanına aldırdı. çabucak hemen 13 yaşındayken baba olan boksörün 12 çocuğu bulunuyor. Whyte İngiltere’de katıldığı çete savaşlarında bacağından silahla vuruldu ve 3 defa de bıçaklandı.

Okumaya devam et...