Ulusal okçu Mete Gazoz: Gayem 4-5 altın madalya

BOTR

Aktif Üye
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda çaba eden atletler ve antrenörler için “Yıldızların Gecesi-Team Türkiye Tebrik Resepsiyonu” düzenledi. Tertipte 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan ulusal okçu Mete Gazoz, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Altın madalya kazandığından dolayı Tokyo Olimpiyatları’nı epey âlâ hatırladığını söz eden Gazoz, “Birinci olduğum için Tokyo bana epeyce uygun şeyler hatırlatıyor. Benim dışımda herkes için tüm Türk halkı için fazlaca hoş şeyler hatırlatıyor. Çok hoş bir anı oldu. Hem bu spor külçeşidini fazlaca daha küçük yaşlarındaki çocuklara aktarabilmek için epeyce hoş bir turnuva oldu. Bütün her insanın bir buçuk hafta boyunca takip ettiği hoş bir andı. Benim için de fazlaca hoştu. Öteki herkes için de epeyce hoş geçmiştir” biçiminde konuştu.

“Güzel bir gece olacağını düşünüyorum”

Düzenlenen gece ile ilgili de konuşan Mete Gazoz, “Bu gece epeyce hoş oldu. Zira olağanda biz atlet olarak Türk kafilesindeki atletler olarak hayli sık bir ortada olma talihimiz olmuyor. Her sporun kendi takvimi ve programı birbirinden epeyce farklı. Yalnızca bu biçimde turnuvalardan turnuvalara birlikte olabiliyorduk. Artık tarihi bir muvaffakiyetten daha sonra tekrar daima birlikte burada toplanmak, bu biçimdeları konuşmak yenidena birbirimize söylemek ondan sonrasındası için de konuşmak epeyce hoş. Hoş bir gece olacağını düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.

“Hedefim 4-5 altın madalya”

“Hedeflerinin sorulması üzerine Gazoz, açıklamasını şu tabirlerle tamamladı:

“Bir altın daha. Biraz daha bu biçimde aç gözlü olmak lazım. Aslında aç gözlü hoş bir şey değil fakat madalya konusunda hoş bir şey. Artık bir tane altın aldık evet lakin bir daha sonraki olimpiyatlara epey daha kısa vakit kaldı. Hazırlanmak için epeyce daha kısa vaktimiz var. Şimdiden 2024’e hazırlanmaya başladık. Bu bir tane olan altın madalyanın sayısını arttıracağız. Benim amacım de 4 altın madalya, 5 altın madalya.”

İHA

Okumaya devam et...