Vakıfbank-Imoco Conegliano maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

BOTR

Aktif Üye
Antalya’nın konut sahipliği yaptığı 2022 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası finalin ismi; Vakıfbank-Imoco Conegliano oldu. 4 şampiyonlukla bu kupayı en çok kazanan ekip olma unvanının sahibi Vakıfbank, 6. kere üst üste çaba ettiği FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası yarı finalinde Eczacıbaşı Dynavit’i 3-0 mağlup etti.

Paolo Egonu’nun 10 sayı kaydettiği birinci seti baştan sona üstün götüren VakıfBank, 25-21 ile 1-0 öne geçti. İkinci sette de sürat kesmeyen Sarı-Siyahlılar 25-19 ile durumu 2- 0’a getirdi. Son seti ise 25-23 hanesine yazdıran VakıfBank, tarihinde 6. sefer FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda finale yükseldi.

Vakıfbank-Imoco Conegliano maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

Kupanın sahibi bugün muhakkak olacak. Vakıfbank, saat 16.00’da kuvvetli İtalyan takımı Imoco’yla karşı karşıya gelecek. Uğraş TRTSporYıldız’dan naklen yayınlanacak. Öbür yarı finalde de Imoco, Brezilya grubu Minas’ı set vermeden mağlup etti. Bu ortada Eczacıbaşı da üçüncülük maçına çıkacak. Turuncu-Beyazlılar, bugün saat 13.00’te Brezilya grubu Gerdeu Minas’la karşı karşıya gelecek.

VakıfBank, 5. altın madalyasını arayacak

VakıfBank şuana kadar Bayanlar Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda 5 sefer final oynarken, bu maçların 4’ünde alandan şampiyonlukla ayrıldı. Turnuvayı en hayli kazanan ekip olan VakıfBank, 2019’un şampiyonu Imoco Volley Conegliano karşısında Kulüpler Dünya Şampiyonası’ndaki 5. altın madalyasını arayacak. VakıfBank ile Imoco Volley Conegliano geçen dönemde finalde rakip olurken çabayı temsilcimiz kazanmıştı.

Giovanni Guidetti: Ekibimle gurur duyuyorum

Oyuncularının performansı ile gurur duyduğunu belirten VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, “Oyuncularımı tebrik ediyorum. Ligde rakibimizle karşılaştığımız gayrete göre bugün her manada daha kuvvetli bir performans gösterdik. Cansu pasör olarak kusursuz bir iş çıkarttı ve hücumcularımız da bakılırsavlerini yerine getirdi. Kadromuz olağanüstü bir odakla oynadı. Biz kayıplarımızdan dersler çıkartabildiğimiz için mükemmel bir ekibiz ve grup bugün ligdeki yenilgiden ders çıkarttığını gösterdi. Ekibimle gurur duyuyorum” sözlerini kullandı.

Cansu Özbay: Harika bir kadro oyunu ortaya koyduk

Takım olarak hayli düzgün bir performans gösterdiklerine değinen Cansu Özbay, “Çok güçlü bir maç oynadık ve eksiksiz bir ekip oyunu ortaya koyarak kazanmayı başardık. Grup arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Artık bu maçı unutacağız ve finale odaklanacağız” sözlerini kullandı.

Zehra Güneş: İki Türk kadrosunun finalde müsabakasını isterdik

Zehra Güneş ise müsabakanın akabinde yaptığı açıklamada, “Sahada şahane bir uğraş ve ekip oyunu vardı. İki Türk grubunun finalde müsabakasını isterdik ancak yarı finalde karşılaştık ve bugün de fazlaca üst seviye bir voleybol oynandı. Bugün alandan memnun ayrılıyoruz fakat bu dakikadan itibaren finale odaklanacağız” dedi.

Okumaya devam et...