Zişan, Efşan ve Zekiye Yılmaz kardeşlerin gayesi dünya şampiyonluğu

BOTR

Aktif Üye
Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafınca, 19-27 Ocak 2022 tarihleri içinde Ordu’da düzenlenen Kick Boks Türkiye Şampiyonası’na katılan üç kardeşten Zişan ve Efşan Yılmaz, kendi kilolarında Türkiye birincisi, Zekiye Yılmaz ise Türkiye 3’üncüsü olarak derece elde etti. Osmaniye’de Fakıuşağı Mahallesi’ndeki spor salonunda idmanlarını devam ettiren şampiyon kardeşler, yeni gayelerinin ise dünya şampiyonu olup, Türk bayrağını dalgalandırmak ve kürsüde İstiklal Marşı’nı söylemek olduğunu söz etti.

YÜZDE 75 MUVAFFAKİYET

Atletleri turnuvalara hazırlayan Kick Boks Ulusal Kadro Antrenörü Yusuf Güngördü, turnuvaya yaklaşık 20 atletle katıldıklarını ve atletlerden 15’inin derece elde ederek kürsüye çıktığını kaydetti. Güngördü, “Bu atletlerimizden 4’ü şampiyon, 5’i ikinci, 6’sı üçüncü oldu. Bu şampiyona bizim için epeyce başarılı bir biçimde geçti. Yüzde 75’lik bir muvaffakiyet var. Bu şampiyonanın ehemmiyeti ise şudur; ulusal kadro seçme kriterleri ortasında olduğu için Avrupa ve dünya şampiyonasına gidecek atletlerimizin bir birinci çeşit evresiydi bu. Bundan daha sonraki şampiyonada işte dünya kupası ve daha sonrasında bir daha Türkiye şampiyonası, buralardan gelecek puanlarla da atletlerimiz ulusal ekibi temsil edecekler. İnşallah oralarda da hoş muvaffakiyetler elde edeceklerdir. Atletlerimizi bu şampiyonaya hazırlıyoruz” dedi.

“GURUR VERİCİ”

Atletlerinden üç kız kardeşin ikisinin şampiyon, birinin de Türkiye üçüncüsü olduğunu söyleyen Güngördü, “Bir aileden 3 kız kardeşin bu sporu yapması hem de da hepsinin kürsüye çıkması ve şampiyon olması ve ulusal sporculuğa bir adım daha yaklaşmaları bizim için de gurur verici bir şey. Tüm atletlerimiz elinden gelen emeği gösteriyor. Biz bir takım olarak fazlaca güzel bir biçimde hazırlanıyoruz. İnşallah bundan daha sonra ki dünya kupası şampiyonasında derece elde edip kürsüye çıkacaklar ve ulusal ekibi da en güzel biçimde ileri ki safhada temsil edecekler” diye konuştu.

“ÇOK ÇALIŞTIK, ÇOK EMEK VERDİK”

Büyükler kategorisinde kendi kilosunda Türkiye birincisi olduğunu söyleyen Zişan Yılmaz, “Bunun için fazlaca çalıştık, hayli emek verdik, epeyce terler akıttık. Bunu karşılığını görmek, bunun karşılığını almak bizi gururlandırdı. Kürsüye çıktığımda emeklerimi, eforlarımı, gözyaşlarımı gördüm. Kürsüden indikten daha sonra da bir daha sonraki karşılaşmanın hazırlığının başladığının şuurundaydım. İnşallah dünya şampiyonasına katılıp, kardeşlerimle bir arada kupayla dönmeyi istiyorum” sözlerini kullandı.

“HEDEFİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU”

Tıpkı turnuvada kendi kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Efşan Yılmaz da, şunları kaydetti: “Kürsüye birinci olarak çıktım ve fazlaca keyifli oldum. Üç sefer üst üste Türkiye şampiyonu oldum ve bu beni hayli keyifli ediyor. Gayem, dünya şampiyonu olup bayrağımızı dalgalandırıp, İstiklal Marşımızı okutmak. İnşallah o duyguyu yaşarım.”

Ablası ve kız kardeşi ile birlikte katıldığı şampiyonada Türkiye 3’üncüsü olan Zekiye Yılmaz da hayli küçük yaşlardan bu yana Kick Boks sporu ile ilgilendiklerini belirterek, gayelerinin şampiyonluklarını sürdürmek ve ulusal ekibe seçilmek olduğunu söz etti. (DHA)

Okumaya devam et...