20 Şubat'ta Signa'da sel ve dayanışma yaşanıyor

Seksenler

Yeni Üye
2 Kasım'daki olağanüstü olayların ardından sular altında kalan ailelere destek sağlamak amacıyla para toplamak amacıyla eğlence ve gösterilerle dolu bir akşam. Paolo Brosio'nun kar amacı gütmeyen kuruluşu 'Olimpiadi del cuore' tarafından düzenlenen etkinlik, 20 Şubat'ta Signa'daki Villa Castelletti'de gerçekleştirilecek ve gastronomik mükemmellik ve gösteri dünyası ve eğlence dünyasının temsilcileriyle zenginleştirilmiş gerçek bir gala olacak.
Toskana Bölgesi, Campi Bisenzio Belediyesi, Misericordia di Campi Bisenzio, Floransa bölgesinin Misericordie'si ve İtalyan ulusal şarkıcılarının himayesinde olan girişim, bu sabah Floransa'daki Palazzo Strozzi Sacrati'de, Toskana Bölgesi Başkanı Eugenio Giani, Kalp Olimpiyatları derneğinin kurucusu Paolo Brosio, Campi Bisenzio Belediye Başkanı Andrea Tagliaferri, Campi Bisenzio Merhameti Müdürü Cristiano Biancalani ve Floransa Bölgesi Merhameti Koordinatörü Andrea Ceccherini .

Bölge Başkanı ve sel acil durumunun yönetiminden Sorumlu Olağanüstü Komisyon Üyesi Giani, sözlerini şöyle tamamladı: “Brosio'ya ve Kalp Olimpiyatları'na, 2 ve 3 Kasım'daki selden etkilenen tüm insanlara yönelik bu dayanışma eylemi için teşekkür ediyorum.” olayın sunumu – Düşüncelerimiz her zaman onlarla ve o korkunç olayların sekiz kurbanıyla birlikte. Toskana'da sekiz ölüm yaşandığını, hasarın 2 milyar avroyu aştığını ve nehir yatağını gerçek anlamda güvenli hale getirmek için yaklaşık bir milyara ihtiyaç duyulduğunu hatırlıyorum: tüm bunları unutamayız ve bu trajik olaylara müdahale etmezsek, bu gerçeği göz ardı edemeyiz. olaylar yeniden yaşanabilir. Misericordia gönüllülerinin sarı ve mavi cübbelerini görünce gönüllülüğün oynadığı temel rolün altını çizmeden edemiyorum; bu Bölgemizi büyük kılan bir gerçektir; ancak sivil toplumun, Bölgenin ve yerel kurumların bağlılığının yanı sıra, gönüllülüğün de desteğinin altını çiziyorum. Böylece hem zarar görenlere hem de bölgelere destek olarak gerçekten müdahale edebiliriz, böylece benzer bir trajedi tekrarlanmaz.”

Kâr amacı gütmeyen 'Kalp Olimpiyatları' örgütünün kurucusu Paolo Brosio, Villa Castelletti'deki yardım etkinliğine katılma çağrısını yineledi: “Dayanışma adına tüm masaları dolduralım – dedi – Bunda da olduğu gibi gönüllü olmak İtalya'daki diğer dramatik olaylar övgüye değer ve hayati bir rol oynadı. Villa Castelletti'deki gala etkinliği için her zevke hitap eden çeşitli bir program planladık: iyi yemek, birinci sınıf müzik ve komedi, mümkün olduğunca geniş olmasını umduğumuz bir izleyici kitlesini eğlendirmeye yardımcı olacak. Selden etkilenen ve her şeyini kaybeden halkımızın somut yardıma ihtiyacı var ve biz de temel rol oynayan Toskana Bölgesi ve Misericordia'nın desteğiyle onlara büyük bir yardım eli uzatmak için buradayız.”

Basın toplantısında Bölge başkan yardımcısı ve bölgesel tarım meclis üyesi Stefania Saccardi de hazır bulundu. Saccardi, tarım dünyasının da sel olaylarından nasıl etkilendiğini ve gönüllülüğün hem sel felaketinin acil yönetiminde ne kadar önemli bir rol oynadığını hatırlattı. Kritik durum ve etkilenenlerin maddi ve duygusal ihtiyaçlarının karşılanması için dayanışma fonlarının artırılması.

Son olarak, Başkan Giani'nin Kabine Başkanı Cristina Manetti, Bölgenin acil durumu yönetmek için sürekli çalıştığını, ancak aynı zamanda ailelerin ve işyerlerinin zarar görmesi riskine girmemek için, olan bitene ışıkların kapatılmaması gerektiğini hatırlattı. unutulur ve desteksiz kalır.

Dikkatleri canlı tutmak için 20 Şubat'ta ulusal düzeyde tanınmış isimler Villa Castelletti'de buluşacak. Viareggio'daki Principe di Piemonte'den yıldız şef Giuseppe Mancino, mutfak ekibi, yazar Mogol, şarkıcı Pago ve grubu, Floransa Oda Orkestrası, piyanist Giulia Mazzoni, “Striscia la notizia” muhabirleri ile birlikte hazır bulunacak. Floransa'daki iki otel enstitüsü Buontalenti ve Saffi'den bazı komedyenler, öğretmenler ve gençler oda servisiyle ilgilenecek. Ayrıca gecenin vaftiz annesi aktris Valeria Marini de hazır bulundu. Ayrıca büyük şair Mario Luzi'nin dizelerini Villa Castelletti'nin cephesine yansıtacak olan ışık sanatçısı Marco Nereo Rotelli'nin yerleştirmesi ile görsel sanatın önemli bir anı planlanıyor.

Daha fazla ayrıntı için https://www.olimpiadidelcuore.it/

İşte etkinliğin basın klasörü: https://drive.google.com/drive/folders/1XariBUgUvj87EcBTPbyDvNZHB_bxFFje?usp=share_link