57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Tipi’nde madalyalar sahiplerini buldu

BOTR

Aktif Üye
57.’si düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Tipi’nde kazananlara mükafatları verildi. Yağış niçiniyle final etabı olan İstanbul ayağı, iptal edilirken. Nötralize edilerek devam edilen çeşidin tamamlanmasıyla birlikte madalya merasimine geçildi. Yeni Zelandalı atlet Patrick Bevin, 57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Tipi’nin kazanan ismi olurken, gruplar klasmanında ise Equipo Kem Pharm, şampiyonluğa uzandı. Çeşitte ikinci sırayı Alpecin-Fenix’ten Jay Tristan Vine elde ederken, üçüncü ise Drone Hopper-Androni Giocattoli grubundan Eduardo Sepulveda oldu. Patrick Bevin turkuaz mayonun sahibi olurken, kırmızı mayo Noah Granigan, yeşil mayo Jasper Philipsen ve beyaz mayo Batuhan Özgür’ün oldu. Atletlere ve kadrolara madalyalarını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya takdim etti.

Fuat Oktay: “Tüm atletleri yürekten kutlarım”

Madalya merasimi sırasında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Dünyanın dört bir yanından gelip Bodrum’da pedal çevirmeye başlayan atletlerimizle İstanbul’da bir ortada olmaktan memnunluk duyuyorum. Spor ve atletlerle her vakit bir ortada olmaktan dolayı memnunluk duyan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletiyorum size. Ülkemizin bir fazlaca yerinde ulusal ve memleketler arası tertipler düzenliyoruz. Bugün bu spora verdiğimiz en kıymeti, 57 yıldır aralıksız düzenleyerek ortaya koyuyoruz. Bu çeşidin değerli özelliği de dünyada Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen tek tıp olması. Dünyada en üst standartlarda düzenlenen 25 bisiklet cinsinden birisi olmuştur. Bu tertip vesilesiyle ülkemizin hoşlukları ve zenginlikleri de gösterildi. 5 kıtada 190 ülkede canlı yayınlandı. Bu aktiflik bu yıl ‘Doğaya saygı’ temasıyla düzenlendi. Bodrum’dan İzmir’e, oradan gurur kaynağımız 1915 Çanakkale Köprüsü’nü geçerek İstanbul’da tamamlandı. Bu çeşit, ülkemizin tanıtımı ve markasına da büyük katkı sağladı. Spor, ortasında disiplin ve kardeşliği de barındırıyor. Sporun tabiatını ömrümüze yansıttığımızda dostluk ve kardeşliğe de katkı sağlamış olacağız. Bu tertibin gerçekleşmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nu yürekten kutluyorum. Atletlere muvaffakiyetler diliyorum, ödül alanları kutluyorum” sözlerini kullandı.

İHA

Okumaya devam et...