Boksta Avrupa şampiyonu olan Filiz Işık, Türkiye’ye bir birincisi yaşattı

BOTR

Aktif Üye
Bulgaristan’ın başşehri Sofya’da düzenlenen ‘Gençler Avrupa Boks Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu olan ve Türkiye’de bir prensip imza atan EGO Sporlu Ulusal boksör Filiz Işık, altın madalyayla yurda döndü. Ulusal sporcuyu Esenboğa Havalimanında; EGO Spor Kulübü Lideri Taner Özgün, ABB Zabıta Daire Lideri Mustafa Koç, EGO Genel Müdür Yardımcı Zafer Tekbudak, BUGSAŞ Genel Müdürü Metin Alkaya, ailesi, kulüp yöneticileri, belediye bürokratları, antrenörleri ile arkadaşları büyük bir coşkuyla karşıladı. Genç Bayanlar kategorisinde 48 kilo ile finale kalan ve rakibini yenerek şampiyon olan Filiz Işık, mehteran kadrosunun şovları ve İstiklal Marşı ile karşılandığı Başkent’te gözyaşlarına hakim olamadı.

Işık: “hiç bir vakit pes etmedik”

Esenboğa Havalimanı’ndan merkeze kadar açık otobüsle giden Avrupa Şampiyonu Filiz Işık, hislerini şu sözlerle ifade etti:

“İstiklal Marşı’mızı okutmak epeyce hoş bir his. Anlatmak yetmiyor epey emek sarf ettik ve hiç bir vakit pes etmedik. Taner Liderimiz ve Mansur Liderimize da fazlaca teşekkür ederim daima takviye oldular. İstiklal Marşı’mızı bundan daha sonra daha da epey okutacağım, buna inanıyorum. 20 gün daha sonra Dünya Şampiyonası var, sonuna kadar gideceğim.”

Özgün: “Umutlarını boşa çıkarmadı”

Ulusal atletin verdiği kelamı yerine getirmesi niçiniyle gurur duyduklarını söyleyen EGO Spor Kulübü Lideri Taner Özgün, “Filiz aslında bize geldiğinde 14 yaşındaydı, elimizde büyüdü desek yeridir. Onunla benim birinci konuşmam vardı, ‘attığın her yumruk senin umudun’ diye. Bu umutlarını boşa çıkarmadı ve yüzümüzü ağarttı. Bugünkü şampiyonalarda bu kızlarımızın bu muvaffakiyetinde Liderimiz Mansur Yavaş’ın büyük hissesi var. Filiz’in bir daha bir kelamı var bana, 2024 Paris Olimpiyatları’nda inşallah altın madalyayla gelecek ve yüzümüzü bir daha ağartacak” dedi.

İHA

Okumaya devam et...