Bora Altıntaş, FANATİK’e konuştu: Dünya şampiyonluğu hayalim var

BOTR

Aktif Üye
Profesyonel Bmx Street sportmeni olan Bora Altıntaş, FANATİK grubundan Atalay Özçelikli’ye samimi açıklamalarda bulundu.

2023 yılı için hazırlıklar nasıl gidiyor?

2023 yılı için hakikaten hayli hoş bir müddetç başladı. Hazırlıklarım başladı. 2022 yılı benim için hayli yorucu geçti. Yarış devri olsun, proje periyodu olsun. Yarış devrini dünya beşincisi olarak bu sene tamamladı. Bu yüzden çok memnunum. Amacım dünya üçüncülüğüne kadar gitmek. Aralık ayında ayağımdan küçük bir sakatlık geçirdim. Ancak 2-3 hafta içerisinde yenidendan alanlara geri döndüm ve idmanlara başladım.

Kariyerindeki en büyük hayalin nedir?

Benim hayli hayalim var. Bu hayaller bitmedi. Dünya şampiyonluğu hayalim var. Dünya beşincisi oldum ve puanlar birbirine hakikaten epeyce yakın. Bu sene en yüksek puan 90’ken, benim puanın 86-87 civarındaydı. Aslında ortadaki fark epey az. Biraz da heyetin insiyatifine kalmış. Bu sene o denli geçti. Seneye umarım o denli geçecek. Bu işe başladığımdan beri BMX sporunu herkese sevdirmek için epeyce hoş projelerine imza atmak istiyorum. Toplumsal medya tarafınca da güzel yerele gelmeye çalıştık. Daha fazlaca beşere ulaşmak istiyorum.

Gençlere de yol açmış olacaksın?

BMX sporundan iki dönem var diyebilirim. BMX sporu çizgiyi geçtikten daha sonra kazandığın bir spor olmadığı için iki dönemimiz var. Görüntü içerik dönemimiz var. Bu görüntü içerik dönemimiz da epeyce sıkıntı hareket deneyip, bunu başarıyoruz. Bu bizim mesleğimiz oluyor. Çok fazla kitleye ulaşmak en büyük amaçlarımdan birisidir.

Kafandan hayata geçirmek istediğin bir proje var mı?

Kafamda biroldukca görüntü projesi var. Bunları lisana getirmek istemiyorum, sürpriz olmasını istiyorum. İpucu verecek olursak, tır ve gökdelenler de bisiklet sürmek olabilir. Hoş işler yapıp herkese sunmak istiyorum.

Okumaya devam et...