Common en sevdiği kitapları ve müzik etkilerini paylaşıyor

dunyadan

Aktif Üye
Oyun yazarı: Stephen Adly Guirgis ve Tarell Alvin McCraney'i (kendi oyunundan uyarlanan “Moonlight”ın ortak yazarı) seviyorum. Şair: Morgan Parker.

Hangi kitap sizi müzisyen olmaya itti?

Ralph Ellison'ın “Görünmez Adam”ı. Altıncı sınıfta okudum ve bende yazma isteği uyandırdı. Savunduğu ve söylediği şeyler hoşuma gitti. Küçük bir siyahi çocuk olarak görülme, duyulma ve tanınma arzusu bende gerçekten yankı uyandırdı ve kitabı belli bir şekilde görülmemi ve duyulmamı sağladı. Bu sayede, yaptığım müzik ve sanat aracılığıyla bu iyiliğin karşılığını verebileceğimi ve insanların görüldüğünü ve duyulduğunu hissettirebileceğimi öğrendim.

Bir müzisyenle ilgili en sevdiğiniz anılarınız neler?

“S: Quincy Jones'un Otobiyografisi.” Chicago'da doğduğu için bunu hemen anlayabiliyordum ama aynı zamanda ailesinin ne kadar fakir olduğundan ve ailesinin neler yaşadığından bahsederken nereden geldiğini de biliyordum. . Michael Jackson'dan Frank Sinatra'ya ve Miles Davis'e kadar en büyük sanatçılardan bazılarıyla çalışan kişi haline geldiğini bilmek, ülkenin en fakir yerlerinden birinden gelen ve onlardan birine dönüşen bir adamı düşünmek ilham vericiydi. dünyadaki en verimli insanlardan biri.

Hangi sağlıklı yaşam kitabını önerirsiniz ve neden?

Marianne Williamson'ın “Aşka Dönüş” adlı eseri. Bu bir kişisel gelişim kitabı ama bana göre bu sağlıklı yaşam, ruhsal sağlık. “Aşka Dönüş”ten okumadan önce alıntılar duymuştum ve alıntılar o kadar güçlüydü ki konuşmalarımda kullandım.

“En büyük korkumuz yetersiz olmamız değil. En büyük korkumuz ölçülemeyecek kadar güçlü olmamızdır. Bizi en çok korkutan karanlığımız değil, ışığımızdır. Kendimize soruyoruz: Ben kimim ki parlak, harika, yetenekli ve muhteşem olayım? Aslında sen kimsin? Olumsuz olmak? Sen Tanrı'nın çocuğusun. Küçük oynamanın dünyaya faydası yok.”
Işığım ve sunacak bir şeyim olduğunu ve kimse için ışıklarımı kısmak zorunda olmadığımı bana hatırlatmaya ihtiyacım vardı. Üstelik bu güç aydınlatılmalı, ifade edilmeli ve ihtiyacı olan herkese verilmelidir. Yolculuğumda kendimi sevmeyi, ışığımı anlamayı ve ışığımı sevmeyi, ondan korkmamayı ve onu dünyaya vermeyi hatırlamam bana yardımcı oldu.

Önceki anılarınıza aldığınız en şaşırtıcı tepki neydi?

Annem bana şöyle dedi: “Oğlum, bütün bunları yaptığını bilmiyordum.” Büyürken yaptığım şeyler, evde kızların olması, kavgalara karışmak ve genel olarak lisede başımı belaya sokmak gibi.