Djokovic’ten Wimbledon’ın Rus atletlere boykot sonucuna reaksiyon

BOTR

Aktif Üye
Wimbledon Tenis Turnuvası’nın organizatörleri, 27 Haziran-10 Temmuz tarihleri içinde gerçekleşecek turnuvaya Rus ve Belaruslu atletlerin katılamayacağını açıklamıştı.

Tek erkekler dünya 1 numarası Novak Djokovic, bu sonucu beğenmedi. Belgrad’da açıklamalarda bulunan Sırp tenisçi, “Her vakit savaşı reddeden birinci kişi ben olacağım. Çocukluğu savaş ortamında geçen birisi olarak bunun insanlarda nasıl bir travma bıraktığını epeyce düzgün biliyorum. Daima olağan beşerler ziyan görür. Lakin bir daha de Wimbledon’ın sonucunı desteklemiyorum. Bu atletlerin yanlışı değil. Ne vakit sporla siyaset birbirine karışsa, kararı âlâ olmuyor.” dedi.

Wimbledon yetkililerinin aldığı karara münasebet olarak Rus yahut Belarus atletlerini turnuvada göstereceği mümkün başarılardan Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in çıkar sağlayacak olması gösterildi.

Wimbledon’ın bu sonucu daha sonrasında tek erkekler dünya 2 numarası Rus sportmen Daniil Medvedev, 8 numarası Rus sportmen Andrey Rublev ve tek bayanlarda dünya 4 numarası Belarus sportmen Aryna Sabalenka ve 15 numara Rus atlet Anastasia Pavlyuchenkova üzere isimler Londra’da yarışamayacak.

NTV Spor

Okumaya devam et...