Fethiye’de imali tamamlanan Atatürk Spor Salonu hizmete açıldı

BOTR

Aktif Üye
Muğla Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile Fethiye Belediyesi’nin katkılarıyla özel bir şirket tarafınca imali tamamlanan kapalı spor salonun açılışı ötürüsıyla Eldirek Mahallesi’ndeki Okullar Yerleşkesi’nde merasim düzenlendi.

Merasime AK Parti İlçe Lideri Turgay Öztürk, CHP İlçe Lideri Mehmet Demir, GÜZEL Parti İlçe Lideri Fatih Çoban, Gelecek Partisi İlçe Lideri Sadet Kansız, Ziraat Odası Lideri Kenan Karayiğit, Fethiyespor Lideri Esat Bakırcı, Fethiye Belediye Basketbol Lideri İzzet Durak ve Basketbol oyuncuları, sivil toplum kuruluşları liderleri, muhtarlar, öğrenciler ve hayli sayıda vatandaşlar katıldı.

Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca, merasimde yaptığı konuşmada, eğitim ve spor topluluğu ismine epey hoş bir gün yaşadıklarını söylemiş oldu.

Yalnızca ülkede değil, dünyanın biroldukca ülkesinde hoş yatırımları olan Sadettin Saran’ı Fethiye’de ağırlamaktan onur duyduklarını söz eden Karaca, “Eğitimde ve sporda fırsat eşitliği sağladığı için Saran’a teşekkür ediyorum. Bize yıllar evvel vermiş olduğu bu yapıtın kelamını bugün yerine getirdiği için bir sefer daha teşekkür ediyorum” dedi.

Sadettin Saran’ı ağırlamaktan memnun olduklarını söyleyen Lider Karaca “ Ülkemizde eğitim ve sporda herkese fırsat eşitliği tanıdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Bizler misyona geldiğimizden 4 ay daha sonra basın danışmanımızla bir arada Sayın Saran’ı ziyaret ettiğimiz vakit bize göstermiş olduğu ilgi ve alaka bizleri şad etmişti. Bugün bize vermiş olduğu bu hoş yapıtın kelamını bugün yerine getiriyor. Aslında bu yapıtın açılışını bir yıl evvel yapacaktık. Elazığ bölgesine öncelik verdi ve bir yıl evvel Elazığ’a kapalı spor salonu kazandırdı. Bölgemizde muhtaçlığı olan çocuklarımıza fırsat eşitliği yaratabilmek ismine bölgemizdeki dershanelerden yararlanılması için bütün takviyesi verdik ve eğitime muhtaç bütün çocukların burslarını karşılamıştık” dedi.

Lider Karaca konuşmasına şöyleki devam etti: “Fethiye Belediyespor’un 5 kısımda 150’ye yakın lisanslı atletimiz var. Şu an Avrupa Şampiyonu olan Kubilay Avcu kardeşimizi de bünyemizde barındıraraktan önümüzdeki günlerde dünya şampiyonluklarına gerçek yürüyeceğiz. Geçen yıl Muhteşem Lig ’de büyük grupları Beşkaza Kapalı Spor Salonu’nda ağırladık. Bizler elimizden geldiğince spora ve eğitime takviye vermeye devam edeceğiz. Sadettin Saran’dan bölgemize yatırım yapmasını rica ediyoruz”

Türkiye’nin değişik bölgelerinde spor salonlarının yapılmasına katkı sağlayan Sadettin Saran yaptığı konuşmada “İstanbul’dan, İzmir’den, Ankara’dan, Almanya’dan ve Van’dan gelip bu özel gün de bizimle birlikte olduğunuz için epey teşekkür ederim. Uygun ki 2 sene evvel Alim Lider beni ziyaret etti. Burada olmaktan epeyce memnunum. Birazdan daima birlikte 22. Salonumuzu Vilayet Eğitim Müdürlüğü’ne devredeceğiz. Ben bugün sahip olduğum her şeyi spora borçluyum. ötürüsıyla topluma spor üzerinden katkı vermek bizim için öncelik oldu. Bu manada katkı sağlamak bize güç veriyor. Tolstoy’un epey sevdiğim bir kelamı var. ‘’Yaşadıklarınla değil yaşattıklarınla anılırsın’’ Biz de inşallah gençlerimize hoş şeyler yaşatmak istiyoruz. İnşallah çorbada bizim de tuzumuz olur. Gençler bu spor salonu sizin için. Birkaç nasihatle biraz daha sonra sizi bırakacağım. Sigara içmeyin demeyeceğim esasen kullanmadığınızı biliyorum. kuvvetlinün değil haklının yanında olun. Atatürkçü olun. Sizleri seviyorum” dedi.

Konuşmaların akabinde protokol tarafınca salonun açılışı gerçekleştirildi.

İHA

Okumaya devam et...