Furkan Akar, Kış Olimpiyatları için Çin’e gitti

BOTR

Aktif Üye
Çin’in Pekin kentinde 4- 20 Şubat tarihleri içinde gerçekleşecek 2022 Kış Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Furkan Akar (19) memleketi Erzurum’dan ailesi, arkadaşları ve spor temsilcileri tarafınca uğurlandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Antrenörlük Kısmı ikinci sınıf öğrencisi Furkan Akar, bu sporu 12 yıldır yaptığını söylemiş oldu.

FURKAN AKAR: HOŞ SONUÇLARLA DÖNECEĞİZ

Yaklaşık 7 yıldır ulusal kadroda yer aldığını tabir eden Akar, “Buralara gelmek hiç kolay olmadı ve güç bir müddetç geçtik. İnşallah dayanaklarla, dualarla, hoş sonuçlarla döneceğiz. Bu duyguyu anlatamam fazlaca öteki bir şey zira epey gurur verici tüm hayatım değişti. Türk bayrağını birinci kez bu branşta orada dalgalandırmak apayrı bir şey. Hoş bir yol izleyeceğiz” sözlerini kullandı.

BİRDAL ÖZTÜRK: MADALYA BEKLİYORUZ

Genç oyuncuyu uğurlamak için hava limanına gelen Gençlik Sor Vilayet Müdürü Birdal Öztürk, kış sporlarına mesken sahipliği yapan ülkemizin en kıymetli vilayetlerinden biri olan Erzurum’da birinci kez shottrack branşında bir sporcuyu kış olimpiyatlarına göndermenin gururunu yaşadıklarını söylemiş oldu. Öztürk, “İlimizde yapılmış olan bu tesislerin ne kadar değerli olduğu ve mamüllerini vermeye başladığını görüyoruz. Furkan bunların bir tanesi ve kış olimpiyatlarında tahminen de bizim görmediğimiz bir tablo, shottrack branşında Türk bayrağı. Birinci kez bakılırsaceğiz ve inanıyoruz ki atletimiz da ülkemize bir madalya getirecek. Kendisine hayli güveniyoruz. Ben inanıyorum ki Erzurum bu madalyayla bir biçimde buluşacak. İnşallah bunu Furkan başarır. Furkan’ı daima birlikte olimpiyatlara uğurluyoruz. Kendisine epey güveniyoruz. Madalyayı bekliyoruz” dedi.

ARTUR SULTANGALİYEV: TÜRKİYE İSMİNE İNŞALLAH HOŞ BİR YARIŞ OLACAK

Antrenör Artur Sultangaliyev, “Sürat pateni branşında birinci sefer olimpiyatlara katılacağız. Bu tarihte birinci sefer, umarım atletimiz Furkan ile yeterli sonuçlar alacağız. Türkiye ismine inşallah hoş bir müsabaka olacak” diye konuştu.

YAVUZ AKAR: FURKAN BAŞARILI OLACAK

Furkan’ın babası Yavuz Akar oğlunu yaşattığı bu gururdan dolayı tebrik etti. Bunun büyük bir memnunluk olduğunu vurgulayan baba Akar, “Furkan birinci oldu. Umarım bundan bu biçimde gerisinden daha fazlaca atlet gelecek. Furkan birinci olacak ve inanıyorum ki, bunu başaracak inşallah” açıklamasında bulundu.

Oğlun sarılan anne Birgül Akar da Furkan’ın olimpiyattan madalya ile döneceğine epeyce inandığını söylemiş oldu.

Oktay POLAT / ERZURUM, (DHA)

Okumaya devam et...