Golf Ulusal Grubu hazırlıklarını Belek’te sürdürüyor

BOTR

Aktif Üye
TGF’nin 2022 yılı faaliyet takviminde yer alan Golf Ulusal Grup Aday Takım Kış Kampı, 22 atletin iştirakiyle Serik ilçesine bağlı Belek turizm merkezinde başladı. 27-31 Ocak tarihleri içinde 22 golfçünün yer aldığı TGF Golf Ulusal Ekibi Aday Takım Kış Kampı, Antalya Golf Kulübü’nün PGA Sultan ve The Pasha golf alanlarında devam ediyor. Kampta, TGF Sportif Yöneticisi ve Golf Ulusal Grubu Başantrenörü Erol Şimşek önderliğinde atletlerin fizikî, zihinsel, teknik ve taktik olarak gelişmenini artırıp, oyuncuların muvaffakiyetini daha üste taşıyacak çalışmalar üzerinde duruluyor.

“MAYIS AYINDAN daha sonra AĞIR BİR DÖNEM VAR”

12 erkek, 9 bayan atletle kampa girdiklerini lisana getiren TGF Sportif Yöneticisi ve Golf Ulusal Kadrosu Başantrenörü Erol Şimşek, “21 oyuncumuzla kampa girdik. 7 gün sürecek bir kampımız var. Hava Antalya’da epey hoş ve kampımız da istediğimiz biçimde geçiyor. Oyuncularımız kampın akabinde kendi kadrolarına giderek orada golf federasyonumuzun düzenlediği ve mayıs ayında sona erecek ligde uğraş edecek. Mayıs ayında ise biz de kesin takımımızı kesinleştireceğiz. Akdeniz Oyunları, Dünya Şampiyonası, 16 yaş Avrupa Şampiyonaları var. Mayıs ayından daha sonra ağır bir dönem var. Biz de oyuncularımızı ona göre hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.

“HEDEFLERİMİZ BÜYÜK”

22 Ocak’tan bu yana epeyce ağır bir programa başladıklarını belirten TGF İdare Konseyi Üyesi Recep Turan, “Hedeflerimiz büyük, en kısa vakitte asıl ulusal grup oyuncularımızın seçilmesi için çalışıyoruz. Son günlerde havalar fazlaca hoş ve en kısa vakitte ulusal kadromuzu hazırlayacağız. Federasyon olarak mevcut oyuncularla devam etmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki devirlerde 12 yaş seçmeleriyle hayli daha ağır programların uygulanması için çalışmalar içerisindeyiz” diye konuştu.

“GÜZEL İŞLER BAŞARMAK İSTİYORUM”

Amacının hayli hoş işler başarmak olduğunu söyleyen atletlerden Can Marko Özdemir (13), “Bu sene TGF Ligi’ne Wildcard ile seçildim. Bu yılki amacım U16 yaş kategorisinde European Young Masters’a gitme hakkı kazanıp orada fazlaca hoş işler başarmak” dedi.

“ÇOK HOŞ TECRÜBE KAZANIYORUM”

Türkiye’yi temsil etmenin fazlaca kıymetli olduğuna dikkati çeken bayan atletlerden Deniz Sapmaz (12), “Bu yıl Wildcard ile seçilip, kampa davet edildim. Çok hoş bir tecrübe, epey hoş deneyim kazanıyorum. Bu yılki gayem yurt haricinde oynamaya seçilmek. Bir ülkeyi temsil etmek fazlaca önemli” halinde konuştu.

DHA

Okumaya devam et...