Karate Türkiye Şampiyonası’nın açılış seremonisi yapıldı

BOTR

Aktif Üye
Sivas Valiliği ile Sivas Belediyesi himayelerinde, Türkiye Karate Federasyonu ile Sivas Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü organizesinde yapılan Minikler-Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası sürüyor. Taha Akgül Spor Salonu’nda devam eden heyecan dolu şampiyonaya 58 vilayetten 2 bin 571 sportmen iştirak sağlıyor.

Bu kapsamda dün başlayan şampiyonanın seremonisi bugün Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım, Sivas Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Erdoğan Tunç, Türkiye Karate Federasyonu Lideri Dr. Aslan Abid Uğuz, Karate Vilayet Temsilcisi Oğuz Ökten, vilayet protokolü, federasyon yetkilileri, antrenörler ve sportmenlerin iştirakiyle yapıldı. Atletlerin merasim yürüyüşü ile başlayan seremoni hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

ondan sonrasında Karate Vilayet Temsilcisi Oğuz Ökten’in ömrünü anlatan sinevizyon ve Sivas Halk Oyunları grubu şov yaptı.

Ayhan: “Spor dostu bir şehiriz”

Açılış seremonisinde konuşma yapan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın spor dostu bir kent olduğunu söyleyerek, “Sivas gençlik ve spor dostu bir kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Vilayetimizde ulusal ve milletlerarası karşılaşma yapabilecek potansiyele sahibiz. Bu turnuvada da bunu göstermiş olduk. İnşallah kazasız belasız bir şampiyona olur. Tüm atletlerin Sivas’tan hoş anılarla ayrılacağına inanıyorum. Her öğrencinin bir spor kolu ile uğraşmasını istiyoruz. Karşılaşmalarda centilmence gayret ederek, karşılaşmalardan muvaffakiyetle ayrılmanızı temenni ediyorum. Şampiyonaya katılan atletler muvaffakiyetler diliyorum” halinde konuştu.

Alım: “Spor altyapımız hayli iyi”

Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım ise yaklaşık 5 bin bireye konut sahipliği yaptıklarını belirterek, “Sivas’a yakışır bir biçimde minikler ve yıldızlar karate şampiyonasını vilayetimizde gerçekleştirmiş olacağız. Şu anda kentimizde yaklaşık 5 bin şahsa konut sahipliği yapmaya çaba ediyoruz. Biz gençlerimizi sporla buluşturmak ismine büyük uğraş gösteriyoruz. Fiziki altyapılarımız kusursuz bir noktada. Kentimizde spor altyapısı noktasında yeterli bir noktaya geldi. bu biçimde hoş tertipler yaparak kentimizde farkındalık oluşturmak istiyoruz. Biroldukça şampiyonaya mesken sahipliği yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Sivas karatesinde Oğuz Ökten Hocamızın emeği hayli fazla, teşekkür ediyorum kendisine. Şampiyonada dereceye giren atletleri kutluyorum” sözlerini kullandı.

Uğuz: “Yoğun bir iştirak var”

Türkiye Karate Federasyonu Lideri Dr. Aslan Abid Uğuz, iştirakçilere muvaffakiyetler dileyerek, “Şampiyonaya fazlaca ağır bir iştirakimiz var. Şampiyonada emeği geçenlere epeyce teşekkür ediyorum. Minik ve yıldız atletlerimize bu sporu öğreten ve bize seyir zevki yaşatan antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Bizim federasyon olarak yapacağımız daha hayli şey var. Şampiyonaya katılan tüm atletlere muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Konuşmaların akabinde Türkiye Karate Federasyonu Lideri Dr. Aslan Abid Uğuz, Sivas Valisi Salih Ayhan’a, Belediye Lideri Hilmi Bilgin’e ve vilayet protokolüne plaket takdim etti. Vali Salih Ayhan ile Belediye Lideri Hilmi Alım, birtakım kategorilerde dereceye giren atletlere kupa ve madalya takdim etti.

İHA

Okumaya devam et...