Kerem Kamal’ın gözü dünya şampiyonluğunda

BOTR

Aktif Üye
Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda grekoromen tarz 60 kiloda çaba ederek altın madalya kazanan ulusal güreşçi Kerem Kamal, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’i ziyaret etti.

Ziyarette şampiyon güreşçiye, Manisa Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Yunus Öztürk, Antrenör Süleyman Güngör ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Buldu eşlik etti.

Ziyarette Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Öztürk, Macaristan’ın Başşehri Budapeşte’de gerçekleştirilen şampiyonanın finalinde Bulgar rakibini 5-0 mağlup eden ulusal güreşçi Kerem Kamal’ın altın madalya elde ederek büyüklerde birinci kere Avrupa şampiyonu olduğu bilgisini vererek, “Güreş Eğitim Merkezi’nde Kerem Kamal üzere olimpiyatları hedefleyen şu an 30 tane atletimiz var. Bunların yaklaşık 15 tanesi ulusal atletimiz. En son yapılan Türkiye şampiyonasında kadro olarak Türkiye ikincisi olduk. Birinciliği kıl hissesi kaçırdık. Çocuklarımız inşallah gümbür gümbür geliyor” dedi.

“Örnek bir atlet olmak istiyorum”

2022 Dünya Güreş Şampiyonası için çalışmalarına şimdiden başladığını söz eden ulusal güreşçi Kerem Kamal, “Büyüklerde birinci altın madalyam. Umarım bu başlangıç olur. Örnek bir sportmen olmak istiyorum. Sırada dünya şampiyonası, 2024 Paris Olimpiyatları var. Dünya şampiyonu olabilmek için elimden geleni yapacağım ve madalyayı ülkeme kazandıracağım” diye konuştu.

Vali Yaşar Karadeniz de Manisa’ya spor alanında büyük ve hoş yatırımlar yapıldığını, buralarda yetenekli sportmenler yetiştiğini belirterek, “Hedefimiz Kerem Kamal üzere başarılı atletlerimizin artması. Bu gaye doğrultusunda çocuklarımıza vilayetimizde biroldukça branşta kurslar verilerek çocuklarımızın yetenekleri ortaya çıkarılmakta. ergenlerde 3 kere dünya şampiyonu olan ve bu yıl da büyüklerde Avrupa şampiyonu olarak bizleri gururlandıran ulusal atletimiz Kerem Kamal’ı tebrik ediyor; bu başarılarına yenilerinin de ekleneceğine inanıyorum. Eminim büyükler dünya şampiyonası ve olimpiyatlarda da ülkemizi başarılı bir biçimde temsil edecektir” cümlelerine yer verdi.

İHA

Okumaya devam et...