Linç çetesiyle karşı karşıya kalan Tuskegee havacısı Harold Brown 98 yaşında öldü

dunyadan

Aktif Üye
Doktorunun tavsiyesi üzerine düzenli olarak buz, malt ve yumurta karışımı içiyordu. Yeniden test edildi, 128.75 olarak ölçüldü ve Tuskegee Havacı olarak kabul edildi.

Güneye ilk seyahat ettiğinde, eğitim aldığı ayrılmış ordu üssünün dışında Jim Crow’un elindeki ayrımcılığın etkilerini hissetti. 23 Mayıs 1944’te 19 yaşında 332. Avcı Grubu’nda teğmen olarak uçuş okulundan mezun oldu ve İtalya’ya gemiyle gönderildi.

Savaş sırasında yakalanan 32 Tuskegee havacısından biri, Amerikan birlikleri ilerlerken Almanların tahliye ettiği Nürnberg yakınlarındaki bir kampta hapsedildi. Daha sonra Münih’in kuzeyindeki Stalag VII-A’ya transfer edildi. General George S. Patton liderliğindeki bir zırhlı tümen onları 29 Nisan 1945’te kurtardı.

Güneye ve Fort Patrick Henry, Virginia’ya dönen Dr. American Veteran podcast’inde Brown: “Tekneden indik, her şey aynıydı. Patrick Henry hâlâ ayrı bir üstü, hiçbir değişiklik yoktu, bıraktığım gibi hiçbir şey yoktu.”

Kore Savaşı sırasında Dr. Brown, Tokyo’da bulunuyordu ve Güney Kore’deki üslerden misyonlar uçurdu. Daha sonra Alabama’daki Tuskegee Ordu Havaalanında ve Columbus, Ohio yakınlarındaki Lockbourne Hava Kuvvetleri Üssü’nde uçuş eğitmeni olarak görev yaptı ve o zamandan beri dahil edildi ve Stratejik Hava Komutanlığı B-47 bombardıman uçağı pilotu olarak nitelendirildi.

1965’te Luftwaffe’den yarbay olarak emekli oldu.

“İlk entegre edildiğimde bir savaş esiri kampındaydım,” dedi Dr. Kahverengi. Orduyla entegre bir üste yaşadım, üsten ayrıldım ve ayrı bir sivil hayat yaşamak için evime gittim.”

Askerlik hizmetinden sonra Ohio Üniversitesi’nden matematik lisans derecesi ve Ohio Eyalet Üniversitesi’nden profesyonel mühendislik alanında yüksek lisans ve doktora derecesi aldı. Daha sonra Columbus State Community College olarak kurulan Columbus Area Technician’s School’da elektronik bölümünün eğitmeni ve başkanı oldu. 1986 yılında bilimden emekli oldu.