Mete Gazoz: “2024 Paris Olimpiyatları’nda şampiyon olmak istiyorum”

BOTR

Aktif Üye
Olimpiyat Şampiyonu Mete Gazoz, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafınca hazırlanan ‘Samsun E-Dergi’nin 4’ncü sayısındaki röportajında, Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak şampiyon olmasının akabinde hissettiklerini ve gelecek amaçlarını anlattı.

“Paris için epeyce az bir vaktimiz var”

Ulusal Okçu Mete Gazoz, olimpiyat şampiyonu olmanın değişik bir his olduğunu belirterek, “Daha evvelde aldığım birinciliklerden çok daha farklı. Artık 2021 yılı bitti ve orijinal bir yıldayız. Önümüzde kısa bir süre daha sonra olacak bir olimpiyat daha var. Tokyo için 5 sene bekledik. Fakat şu an Paris için epeyce az bir vaktimiz var. beraberinde hazırlanmak için de epeyce az bir vaktimiz var. Tokyo’da dünya şampiyonu olduk bitti ancak şu an önümde güya dünya şampiyonu olmamış üzere 2024’ü kazanmak var. Bu sebeple 3 sene boyunca ne olduğunun bir kıymeti yok. 2024’te yinedan bir sefer daha olimpiyat şampiyonluğunu almayı istiyorum.”

“İçinizden gelen sevdiğiniz bir spora başlayın”

Spora başlayacak olanlara tavsiyelerde bulunan Mete Gazoz, “Benim söyleyebileceğim en kıymetli şey, beni destekledikleri için fazlaca teşekkür ederim. Öncelikle bir spora başlayacaksanız ve karar vermekte zorlanıyorsanız içinizden gelen ve sevdiğiniz bir spora başlamanız gerekir. Zira sporu sevmediğiniz vakit büsbütün zoraki bir iş oluyor. Spor yapmak inanılmaz zevkli bir şey. Lakin tıpkı biçimde hiç sevmediğiniz bir sporu yapmak da bir o kadar sıkıntı olabiliyor” diye konuştu.

İHA

Okumaya devam et...