Mete Gazoz’un 2022 maksatları de 12’den vurmak

BOTR

Aktif Üye
Olimpiyat şampiyonu ulusal okçu Mete Gazoz, Samsun’da düzenlenen Türkiye Okçuluk Federasyonu 2022 Salon Federasyon Kupası’na katıldı. Bugün yapılan atışlar daha sonrasında ismini finale yazdıran başarılı atlet, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) özel açıklamalarda bulundu. Biroldukça tertip tarafınca ‘2021 yılının en başarılı sporcusu’ seçilen Gazoz, başarılarla dolu geçen 2021 yılı, olimpiyat şampiyonluğu ve 2022 yılı gayeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Akdeniz Oyunları ile Açık Hava Avrupa Şampiyonası’nda da altın madalya istediğini lisana getiren Mete Gazoz, kişisel muvaffakiyetlerin yanı sıra mix ekip ile madalya sevinci yaşamak istediğini tabir etti.

“2021’de uzun mühlet daha sonra turnuvaya katılınca heyecanlandım”

2021’de pandemi içinden daha sonra katıldığı birinci turnuvada heyecanlandığını ve bunun da atışlarına makus yansıdığını lisana getiren Mete Gazoz, “2021 yılı, pandemiden dolayı epeyce şiddetli başladı. Bir yolunu bularak idmanlara devam ettik. Zira salgın da olsa olimpiyatlar iptal olmamış, yalnızca 1 yıl ertelenmişti. O yüzden idmanlara devam ettik. 2021’e Antalya’daki turnuva ile başladık. Sıralama tipleri güzel, eleme cinsleri makûs geçti. Zira 1 seneye yakın turnuvaya gitmemiştik ve açıkçası uzun mühlet daha sonra turnuvaya girince heyecanlanmıştım. Turnuva ortamını fazlaca özlediğimizi fark ettim. daha sonrasında Dünya Kupası’na gittik. Oralar düzgün geçti. kimi vakit makus atışlar yaptık lakin onlardan bir şeyler öğrendik. En son olarak da Antalya’daki Avrupa Şampiyonası’nda kota almak için gayret verdik. Orada farklı bir ambiyans oldu. Öbür müsabakalardan epeyce farklıydı. Turnuvanın hem Türkiye’de olması hem kotamızın olmaması turnuvayı daha da manalı kılmıştı. Orada da kotayı alıp, Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkı kazandık” dedi.

“Akdeniz Oyunları ile Açık Hava Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya istiyorum”

Yeni yıldaki amaçları hakkında da açıklamalarda bulunan Gazoz, “Tokyo Olimpiyatları’nda sıralama atışları puan olarak hayli hoş geçmedi. Olimpiyatlara katılmak bile epey hoş. Mix kadroda da madalya bekleyen ve savlı bir ekibiz. Orada 4. olunca mutsuz olduk ve hayal kırıklığı yaşadık. Bunun akabinde 2 gün daha sonra ferdi yarışlar başladı. Biz de bir an evvel toparlanıp, ferdi turnuvalara hazırlandık. Kendimizi toparladık ve altın madalyayı aldık. 2022 yılında da Akdeniz Oyunları ile Açık Hava Avrupa Şampiyonası var. Bu 2 büyük turnuvada da altın madalya istiyorum. Avrupa Şampiyonası’nda da mix kadro ile artık bir madalya almamız gerekiyor. Zira son 3 Avrupa Şampiyonası’nda 4. oluyoruz. Artık bu şampiyonada 4. olmamamız gerekiyor diye düşünüyorum” diye konuştu.

Öte yandan Mete Gazoz, Samsun’daki turnuvada da yarı finalde yaptığı atışların tamamında amacı tam ortadan vurarak, ismini finale yazdırmayı bildi.

İHA

Okumaya devam et...