Okyanus Koleji’nin 16 yaşındaki yüzücüsü Bera Sarıkaya, Fenerbahçe’de

BOTR

Aktif Üye
Kemerburgaz Yerleşkesi’nde gerçekleşen imza merasimine atletin yanı sıra Okyanus Koleji Genel Müdürü Lokman Demiray, Fenerbahçe İdare Şurası Üyesi İlker Dinçay ve okul yetkilileri katıldı.

İmzaların atılmasından daha sonra resmen Fenerbahçe atleti olan Bera Kayra Sarıkaya, epey memnun olduğunun altını çizerek, “Şu an epey memnun hissediyorum. Bir o kadar da heyecanlıyım zira epey büyük bir topluluğa transfer oldum. Ben çocukluktan beri Fenerbahçe’yi tutuyorum. Bu süreç şiddetli ve uzun oldu. bu biçimde bittiği için epeyce memnunum. İnşallah hepimiz için fazlaca hoş olacak” dedi.

“OKYANUS KOLEJLERİNİN ÇOK UYGUN BİR ALTYAPISI VAR”

Eğitim gördüğü Okyanus Koleji’nin kendisine her manada dayanak olduğunu belirten Bera Kayra Sarıkaya, “Bana epeyce yardımcı oldular. Gerek eğitim gerekse spor manasında onların hakkını ödeyemem.

12 yıl evvel Okyanus Kolejleri bünyesindeki spor kulübünde yüzme çalışmalarına başladım. İnşallah gelecekte buradan daha fazla atlet çıkar. Çok güzel bir altyapısı var. Burada olmaktan epeyce memnunum” diye konuştu. Sarıkaya, mesleğinin ilerleyen periyotlarda olimpiyatlara gitmek istediğini belirterek, Türkiye, Avrupa ve olimpiyat rekorları kırmayı hedeflediğini vurguladı.

İLKER DİNÇAY: BUNLAR ÇOK DEĞERLİ birlikteLİKLER

Fenerbahçe İdare Konseyi Üyesi İlker Dinçay, Okyanus Koleji ile kıymetli bir işbirliğine imza attıklarını söyleyerek, “Okyanus Koleji üzere okullarda taramalar yapıyoruz. Şu anda aslına bakarsan okul kadrosunda yüzüyor. Derecelerini de tespit ediyoruz. Kendisini de kazandırmak istedik. Bu vesileyle Okyanus Koleji üzere bir kurumla işbirliği içerisine girmiş olduk.

Çok değerli birliktelikler bunlar. İnşallah buradan daha âlâ atletler alıp hem ülkemize tıpkı vakitte Fenerbahçe’ye daha büyük katkılar vereceğiz” açıklamasında bulundu.Dinçay, Fenerbahçe’nin her alanda genç atletlere yatırımlarını sürdüğünü belirterek bütün branşlarda en doruğa oynadıklarını kelamlarına ekledi.

LOKMAN DEMİRAY: GENÇLERİN YETENEK AVCILIĞINA SOYUNMUŞ BİR KURUMUZ

Uzun yıllardır eğitim kurumlarında bulunan öğrencilere spor ve sanat alanında dayanak olduklarını belirten Okyanus Koleji Genel Müdürü Lokman Demiray, “Okyanus Kolejleri olarak 2004’ten bu yana yetenek merkezli bir eğitim modeliyle hareket ediyoruz.

Amacımız, çocuklara spor ve sanatta alan tanımak. Bera arkadaşımız bunun epeyce hoş bir örneği oldu. Yüzmeye olan merakı, öğretmenlerinin onu keşfetmesi ve ağır çalışması kararında Fenerbahçe’ye transfer olması, bizim eğitim modelimizin hayata geçtiğini gösteriyor. Biz sporun birfazlaca alanında varız. Gençlerin yetenek avcılığına soyunmuş bir kurumuz” dedi.

Okumaya devam et...