Paul Harding yaramazlığın sessiz tarafını yakalıyor

dunyadan

Aktif Üye
Bu dersler aynı zamanda kalıcı bir dostluk ve edebi ilişkinin de başlangıcıydı. Robinson, “Yazıdaki özlemleri, gerçeğe şu ya da bu şekilde katılan bir şey yaratmaktır,” dedi. “Onun hümanizm markası, zihnin nasıl çalıştığına ve duyuların nasıl çalıştığına ve hafızanın kendisini manzaraya nasıl yerleştirdiğine vb. Dayanıyor.”

Bu kurstan sonra Harding, Robinson’un Iowa Yazarlar Atölyesi’nde öğretmenlik yaptığını öğrendi ve başvurmaya karar verdi. “Devlet okulu gibiydim, devlet okuluna gidebilirim. O kadar saftım.

Harding 1998’de kabul edildi. Başvurusunun bir parçası olarak, biri Tinkers’ın bir versiyonu olan iki kısa öykü yazmak zorunda kaldı. Program boyunca çeşitli romanlar üzerinde çalıştı, ancak 2000 yılında mezun olduktan sonra Harding bir fark etti: roman korkunçtu. Bu yüzden onu hurdaya ayırdı ve o uygulama hikayesine geri döndü ve onu bir romana dönüştürmeyi denedi. Ayrıca Harvard’da ona düzenli bir çalışma sağlayan yazarlık dersleri vermeye başladı, ancak yine de Tinkers’ı yayınlamak için mücadele etti.

Sonra iki uğur tılsımı vardı.

Önce Harding’in bir arkadaşı, bir yazar arkadaşıyla yemeğe gideceğini söyledi ve o yazar arkadaşı, Bellevue adlı yeni bir butik matbaada çalışan bir editörü getirdi ve Harding’in kitabından bahsetmesinde bir sakınca olur mu? Bir hafta sonra Bellevue editörü Erika Goldman’dan bir telefon aldı: Şirket kitabıyla ilgilendi.

Tinkers nihayet üzerinde çalışmaya başladıktan on yıl sonra, 2009’da piyasaya sürüldü. Yayın küçüktü, ancak övgü ağızdan ağza yayıldı. Sonra şans 2 oldu: Kitabı önerenler arasında New Hampshire’lı bir kitapçı olan Michele Filgate de vardı. Tavsiye ettiği insanlardan biri, o yıl Pulitzer kurgu jürisinin başkanı olduğu ortaya çıkan Rebecca Pepper Sinkler’dı. (Sinkler, Haberler Book Review’un eski bir editörüdür.) “Tinkers”, Harding’in kariyerini başlatan 2010 Pulitzer Kurgu Ödülü’nü kazandı. “Az önce bir toptan ateşlendi” dedi.

Yine de, “Bu Diğer Cennet” e giden yol engebeli bir yoldu.

Pulitzer’den sonra Harding, Random House ile iki kitaplık bir anlaşma yaptı. Enon’u bitirdi ve bulabildiği her şeyi tüketerek başka bir roman için fikir aramaya başladı. Harding, “Ben bir mayıs sineği bağımlısıyım,” dedi. “Bir romancı olarak öğrendiğim tek şey acele etmemek.”