Röportaj: Bu ay “Komik Hikayesi” çıkan Emily Henry ile Kitap Tarafından

dunyadan

Aktif Üye
David Nicholls'un Bir Gün kitabını hiç okumadım ve muhtemelen yılda üç kez bir noktada okuyacağıma dair söz vermem gerekiyor. Yapacağım! Sadece duygusal hasara yol açmasından korkuyorum.

Kendinizi bir aşk romanı yazarı olarak tanımlamanız neden önemli?

Büyüdüğümde (ve ötesinde!), bir tür olarak romantizm şakanın konusu olarak görülüyordu. Bu mesaj içime o kadar kazınmıştı ki asla cesaret edemezdim. Okumak 25 yaşıma kadar aşk romanı yazarıydım. Başladığımda, düzyazının, karakter gelişiminin ve gerilimin ne kadar sık olağanüstü şekilde yazıldığını görünce şaşkına döndüm. Dahası, genellikle bir umut duygusuyla, güzelliğe karşı bir takdirle ve dünya ne kadar karanlık ya da korkutucu olursa olsun, her türlü sevginin değerli bir arayış olduğuna dair yaygın bir inançla doludurlar.

Kitaplarım teknik olarak aşk ve genel kurgu arasındaki çizgide yer alsa da, aşk romanı başlığını almak benim için her zaman önemli olmuştur çünkü aşk romanı okumayan okuyucular eserlerimi beğenirse, seni sevecekleri ihtimali çok yüksektir. fazla aşk romanlarından. Benim uzun zamandır yaptığım gibi, bu türün sunduğu bilgeliği ve neşeyi başkalarının da kaçırmasını istemiyorum.

Bir hikayeyi komik yapan şey nedir?

Bir süre önce iki yakın arkadaşım yeni evlerindeki ilk gecelerinde rakunların duvarlarda yaşadığını keşfettiler. Ev sahibinden rakunları barındıracak birini göndermesini istediler, o da göndereceğini söyledi “[his] Önce oraya giden adam.” Onun tipi hamile karısı, oğlu, köpeği, testeresi ve havalı tüfeğiyle birlikte ortaya çıktı ve tavanda ve duvarlarda bir dizi delik açmaya başladı. Rakunları korkutup kaçırmak için onlara rastgele kurşun sıktı. Sonra gitti. Rakunlar hâlâ oradaydı ve her yerde delikler vardı.

Çoğu zaman bir hikayeyi komik kılan, şaşırtıcı şekillerde gerçekleşen kötü şeylerdir.

Favori bir kütüphaneniz veya kütüphaneciniz var mı?