Simon & Schuster Yönetim Kurulu Duyurusu: Üyeler Disney, TikTok ve yayıncılıktan geliyor

dunyadan

Aktif Üye
Simon & Schuster Perşembe günü, geleneksel yayıncılık ve sesli kitaplar, film uyarlamaları ve TikTok da dahil olmak üzere bir kitabın yaşam döngüsünü kapsayan deneyime sahip bir kurul duyurdu.

Kurul, özel sermaye şirketi KKR’nin bu yıl Simon & Schuster’ı 1,62 milyar dolara satın almasının ardından oluşturuldu. Önceki sahibi Paramount’un yönetiminde yayıncının kendi yönetim kurulu yoktu.

Aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olan Simon & Schuster’ın genel müdürü Jonathan Karp, “Bu kurul bizim önde gelen yayıncı olmamıza yardımcı olacak” dedi. “Büyüme iddiamız var. Yazarların ilk tercihi olmayı hedefliyoruz. Ve bence bu forum bize medya dünyasındaki insanların kitapların dünyaya nasıl uyum sağladığına dair düşüncelerine dair gerçekten fikir veriyor.”

Yedi üyeli kurulda, KKR’nin Amerika işlerinin medya başkanı Richard Sarnoff da dahil olmak üzere üç KKR yöneticisi yer alıyor. Simon & Schuster’ın başkanlığını üstlenecek olan Bay Sarnoff, uzun yıllar yayıncılık sektöründe çalışmış ve Random House, Amerikan Yayıncılar Birliği ve Penguin Random House’un sahibi olan Bertelsmann’da üst düzey görevlerde bulunmuştur.

Yeni yönetim kurulunda ayrıca ülkenin en büyük kitap yayıncısı olan Penguin Random House US’in eski genel müdürü Madeline McIntosh da yer alacak. Ayrıca kısa bir süre ABD’nin en büyük kitapçısı Amazon’da çalıştı.

Diğer bir yönetim kurulu üyesi olan V Pappas’ın kitap satışının farklı bir alanında deneyimi var: sosyal medya. Mx. Pappas, sektörde son derece önemli hale gelen TikTok’ta baş işletme görevlisiydi. Son yıllarda TikTok’ta viral olan kitaplar milyonlarca kopya sattı. Yazar Colleen Hoover platformda yükselişe geçti ve aynı anda birçok kitapla aylarca en çok satanlar listesine hakim oldu.

Walt Disney Company’de 18 yılını geçiren Kareem Daniel da yönetmen olarak atandı. Bay Karp, Disney’deki deneyiminin Simon & Schuster’ın fikri mülkiyetini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olacağını söyledi.

Bay Karp, şirketin dağıtım, uluslararası yayıncılık, yerel yayıncılık ve sesli yayıncılık dahil olmak üzere çeşitli büyüme yönlerine bakmayı planladığını söyledi. KKR’nin kapsamlı sesli kitap deneyimine sahip olduğunu söyledi: şirketin 2018’de Audiobook Company Rbmedia’yı satın aldığını ve bu yıl sattığını söyledi. KKR’ye göre, RBMedia’nın kataloğu onun mülkiyetinde ikiye katlandı.

Bay Karp, 2020’den beri Simon & Schuster’ın genel müdürüdür. Görev süresi boyunca yayıncı, sektördeki olumsuzluklar rakiplerini sekteye uğratsa da olumlu sonuçlar vermeye devam etti.

Üçüncü çeyrekte Simon & Schuster’ın geliri bir önceki yılki 353 milyon dolardan 307 milyon dolara düşerken, işletme geliri bir önceki yılki 93 milyon dolardan 60 milyon dolara düştü. Ancak o zamandan beri büyük bir hit yayınlandı: Britney Spears’ın anı kitabı “İçimdeki Kadın”. Kitap, Ekim ayında yayımlanmasından bu yana yalnızca ABD’de 1,8 milyon kopya sattı.