Sivil koruma, aşırı acil durumlarda bir sahra hastanesi inşa etme faaliyetleri devam ediyor

Seksenler

Yeni Üye
Büyük acil durumlarda kullanılacak bir sahra hastanesi olan Toskana’nın EMT2 (Tip 2 Acil Tıp Ekibi) sağlık ve lojistik personeline yönelik yüz yüze eğitim döngüsü dün Pistoia’da tamamlandı. Eğitim etkinlikleri döngüsü, sağlık sektöründe 35 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren gönüllü bir kuruluş olan Acil Cerrahi Grubu (GCU) tarafından düzenlenen ve yaklaşık 25 sağlık profesyoneline yönelik ilk yatılı kursla 14 Nisan’da başladı. Medikal Cerrahi Mobil Ünite, “Ortopedik Genel ve Cerrahi Yönler” temasını derinleştirmek için.

6-9 Mayıs tarihleri arasında Pistoia’da, Pistoia ve Empoli 118 Operasyon Merkezi’nin Eğitim Kutbu’nda – Maksi-Acil Durumlar için Bölgesel Koordinasyon (CRM) – Yerel Sağlık Otoritesi Toscana merkezinin bulunduğu – 50 kişinin katıldığı ikinci bir eğitim oturumu düzenlendi. kurtarıcılar ve 25 hemşire. Tüm bu personeller eğitimlerini önümüzdeki 10 ve 11 Haziran’da tüm sahra hastanesinin ilk kez toplanacağı bir tatbikat vesilesiyle tamamlayacaklar. Bu faaliyetler, sonraki baskılarda tekrarlanacak bir formata göre, AB ihalesi tarafından öngörülen eğitim programının ilk adımını temsil ediyordu.

Eğitim anı, afet ve insani yardım durumlarında ulusal ve uluslararası alanda kullanılacak bir sahra hastanesi olan EMT2 için GCU’nun mevcut Cerrahili İleri Medikal Postasını uluslararası standartlara uyarlamak için Toskana’da tüm hızıyla ilerleyen faaliyetlerin bir parçasıdır. operasyonlar. Acil Cerrahi Grubuna ait olan ve Toskana Bölgesi Sivil Koruma Mobil Kolonunun bir parçası olan yapı, Dünya Sağlık Örgütü standartlarına göre Avrupa sertifikası almak için bir dizi düzenlemeden geçecek. EMT2 sınıflandırması elde edildikten sonra modül, Üye Devletler tarafından afetlere müdahale etmek için sağlanan araçları ve kaynakları içeren bir Avrupa sivil koruma havuzu olan Avrupa Sivil Koruma Havuzuna (ECCP) dahil edilecektir. Adaptasyonun maliyeti 373.550 Euro’dur ve %75’i (280.162,50 Euro’ya eşit) Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmiştir.

Sivil Koruma meclis üyesi, “Avrupa Birliği Sivil Koruma Sistemine kendi modülüyle girmek Toskana Bölgesi için büyük bir memnuniyet kaynağıdır” dedi. monia monni – ve bu, Toskana sivil koruma sisteminin her düzeyde ifade ettiği büyük profesyonelliği doğruluyor. Bu aşamada yine Pisa Acil Cerrahi Grubu ile işbirliği içinde modülün yönetiminde yer alacak operatörlere yönelik eğitim faaliyetleri yürütüyoruz. Bu projenin merkezinde yer alacak doktorlar, hemşireler ve lojistikçiler de dahil olmak üzere yaklaşık 300 operatörü eğiteceğiz ve bu önemli deneyime katılma istekleri için onlara teşekkür etmek istiyorum. Halihazırda ülkemizdeki en iyi sistemlerden biri olan sivil savunma sistemimizin profesyonelliğini artırmak için eğitimin şart olduğuna inandığım için bu faaliyetten özellikle gurur duyuyorum.”

Proje

Bir EMT2 bölgesel sağlık modülünün oluşturulmasına yönelik proje, Avrupa Komisyonu – Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Genel Müdürlüğü’nün çağrısına yanıt olarak Sivil Koruma Dairesi, Toskana Bölgesi ve GCU – Acil Cerrahi Grubu arasındaki ortaklıktan kaynaklanmaktadır. Avrupa Sivil Koruma Mekanizması tarafından belirlenen kriterlere dayalı olarak, büyük acil durumlarda kullanılmak üzere ikinci düzey bir sağlık modülünde ileri tıbbi sonrası cerrahi ile uyarlama maliyetlerinin ortak finansmanı için yardım (DG-ECHO).

Geçen yıl Haziran ayında başlatılan projenin toplam süresi 24 ay ve Haziran 2024’te tamamlanması bekleniyor. EMT2 gibi, yapının da diğer şeylerin yanı sıra şunları garanti etmesi gerekecek: aktivasyon ve çalıştırmadan sonra 48-72 saat içinde yola çıkılabilirlik 24-96 saat içinde sahada; Birlik dışında en az 3 hafta ve Birlik içinde 14 gün operasyonel kapasite; görev süresi boyunca kendi kendine yeterlilik; 7/24 çalışma; ayakta tedavi alanı ve kritik hastalar için tedavi; bir anne ve çocuk alanı; 20 yataklı ameliyathane; radyoloji, ortopedi, rehabilitasyon, kitlesel akın durumunda hastaların hızlı değerlendirilmesi; çevre dostu atık yönetim sistemi; Bilgi Teknolojileri sektöründe uygulanan; modül ve ekipman için yeni depolama deposu.

GCU personeli ve bölgesel sivil koruma sisteminden gönüllülerden oluşan, doktorlar, hemşireler ve lojistikçiler de dahil olmak üzere toplam yaklaşık 60/70 kişiden oluşan son derece uzmanlaşmış bir tıbbi-cerrahi ekip garnizon içinde faaliyet gösterecek. Bu doğrultuda, ekibe EMT2’de istihdam için gerekli becerileri, özellikle genel eğitim, sağlık, lojistik, İngilizce dili, personel güvenliği ve diğer öğretim faaliyetlerini sağlamayı amaçlayan yoğun bir eğitim programı Avrupa Komisyonu finansmanının bir parçasıdır. afet müdahale ekipleri için ilgili konular. Ayrıca, aktivasyon işlemlerinden, sağlık ve raporlama faaliyetlerinin hazırlanması ve yönetimine kadar yapının bir bütün olarak test edilmesine yönelik iki saha tatbikatı planlanmıştır.

Personel eğitimi ve güncelleme faaliyetleri Toskana Bölgesi ve Acil Cerrahi Grubu tarafından hem yüz yüze hem de yüz yüze olarak yönetilmektedir. uzaktan Eğitim. Gerekli sağlık personeli kontenjanı da yakın zamanda Toskana Bölgesi’nden ihale ile alınmıştır. Yüz yüze eğitim, Nisan ortasında Tirrenia’da (Pi) EMT2 projesi ve genel ve ortopedik cerrahi yönleri hakkında bir tanıtım toplantıları programıyla başladı.

Pistoia’da, maksi acil durumların yönetimi, Birlik Sivil Koruma mekanizması, Toskana Bölgesinin EMT2 yolu, PC’nin düzenleyici çerçevesi, Uzak Sağlık Operasyonları Merkezi (CROSS), CRM ile ilgili konular ele alındı , triyaj maksi acil durumda, sağlık modülünün bileşimi (yapılar, sağlık ekipmanı, lojistik, personel, araçlar, aktivasyon prosedürleri), acil durum ve radyo iletişimi, çeşitli simülasyonlar ve modül montaj alıştırmaları.