Tenis dünyasından Novak Djokovic ve uzayan sürece tepki!

BOTR

Aktif Üye
Avustralya Açık için gittiği Melbourne’de vizesi yeniden iptal edilen Novak Djokovic, bir kere daha gözaltına alındı. Djokovic, mülteci gözaltı merkezi olarak Carlton’da yer alan Park Otel’e yerleştirilirken sonucun belirleneceği pazar gününe burada kalacak.

Djokovic, mahkeme sonucuyla verilen bir buyruk kararında hudut yetkilileri tarafınca yine gözaltına alındı. Artık mülteci gözaltı merkezinde bir gece daha geçirmek durumunda.

Sırp tenisçinin davası, Avustralya Federal Mahkemesi’ne sevk edildi. Pazar günü mahkemenin duruşmasında çıkacak karar, Djokovic’in Avustralya’da kalıp kalmayacağını belirleyecek.

Nadal’dan reaksiyon

Novak Djokovic ve Avustralya içinde yaşanan süreç, tenis dünyasını da rahatsız etmeye devam ediyor. İspanyol tenisçi Rafael Nadal, uzayan sürece yönelik rahatsızlığını lisana getirdi. Yaptığı açıklamada Nadal, “Açık konuşmak gerekirse bu durumdan biraz sıkıldım zira sporun, tenisin hakkında konuşmanın kıymetli olduğuna inanıyorum. Tarihte bir tertipten daha kıymetli oyuncu yok, değil mi? Onunla yahut onsuz şahane bir Avustralya Açık olacak” dedi.

Tsitsipas’tan Djokovic eleştirisi

Erkekler tenisinin 4 numarası Stefanos Tsitsipas, “İstatistikler oyuncuların %98’inin aşılandığını ve Avustralya’ya gelip oynamak için gerekeni yaptıklarını gösteriyoru. Çok küçük bir küme kendi yolunu izlemeyi seçti ve bu küme, çoğunluğun aptal yahut öbür bir şeymiş üzere görünmesine niye oluyor” dedi.

Emma Raducanu: Tenisten uzaklaştı

Bayanlarda ABD Açık şampiyonu Emma Raducanu da yaşanan olayların dikkati dağıttığını aktardı. Genç tenisçi yaptığı açıklamada, “Avustralya’da gerçekleşenlerin tenisten uzaklaştığını düşünüyorum. Dikkatler dağılmış gibi” tabirlerini kullandı.

Okumaya devam et...