Uykunuzu mahvedecek korkunç hikayeler

dunyadan

Aktif Üye
Abone olmak: Apple Podcast’leri | Spotify | Nasıl dinlenir

Bir plaj romanı okumayı haklı çıkarmak için kuma ihtiyacınız olmadığı gibi, korkutucu kitapları okumayı haklı çıkarmak için Cadılar Bayramı’na da ihtiyacınız yok. Ancak tatil, editörlere en sevdikleri ürkütücü okumalardan bazıları hakkında konuşmak için kullanışlı bir bahane sunuyor. Bu haftaki bölümde sunucu Gilbert Cruz, meslektaşları Tina Jordan ve Sadie Stein ile hayalet hikayelerinin, gotik romanların ve bir bütün olarak korku türünün kalıcı çekiciliği hakkında konuşuyor.

Stein, “Bu, yazarların pek çok duygu ve duygu türüyle ve hakkında konuşulması veya yazılması her zaman kolay olmayan şeylerle başa çıkmanın bir yolu” diyor. “Ama aynı zamanda korkmanın verdiği rahatlığı da seviyorum. Hepimizin başa çıkma mekanizmalarımız olduğunu biliyorum. Ama benim için kendi programınıza göre açıp kapatabileceğiniz bir tür ürkütücülük son derece güçlendirici.”

İşte bu haftaki bölümde konuşulan kitaplar:

• Deborah Blum’un yazdığı “Hayalet Avcıları: William James ve Ölümden Sonra Yaşama İlişkin Bilimsel Kanıt Arayışı”

• Ray Bradbury’den “Bu Yoldan Kötü Bir Şey Geliyor”

• Daphne du Maurier’den “Rebecca”

• Şimdi Bakmayın: Ve Diğer Hikayeler – Daphne du Maurier

• William Peter Blatty’den “Şeytan”

• Karanlıkta Anlatılacak Korkunç Hikayeler, Alvin Schwartz

• Edith Wharton’dan “Hayaletler”

• Çeşitli yazarlar tarafından “Sekiz Hayalet: Hayalet Hikayelerinin İngiliz Miras Kitabı”

• MR James’in “Oh, ıslık çal ve sana geleceğim oğlum”

• Alma Katsu’nun “Açlık” adlı eseri

• Dan Simmons’tan “Terör”

• Sarah Waters’ın “Küçük Yabancı”sı

• Sarah Waters’ın “Affinity” adlı eseri

• Sarah Waters’ın “Ödeyen Misafirler” adlı eseri

• Tepedeki Evin Laneti, Shirley Jackson

• Richard Matheson’dan “Cehennem Evi”

• Yaprakların Evi Yazan: Mark Z. Danielewski

• Elizabeth Hand’in “Tepedeki Lanetli Bir Şey” adlı eseri

• Richard Dalby tarafından düzenlenen Virago Hayalet Hikayeleri Kitabı

• Henry James’in “Vidanın Dönüşü”
Bu bölüm ve genel olarak kitap inceleme podcast’i hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz. Bunları şu adrese gönderebilirsiniz: Kitaplar@Haber.