Wings for Life World Run için geri sayım başladı

BOTR

Aktif Üye
8 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek Wings for Life World Run kapsamında dünyanın dört bir yanından yüz binlerce kişi ‘koşamayanlar için koşacak’. Aktifliğin Türkiye ayağı ise İzmir’de gerçekleştirilecek. Binlerce kişinin omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak için koşacağı Wings for Life World Run ile ilgili ayrıntılar, iştirak bilgisi ve kayıt ayrıntıları www.kosamayanlaricinkos.com adresinde.

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak gayesiyle tüm dünyada tıpkı anda koşulacak Wings for Life World Run 2022, bu sene 8 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek. En son 2019 yılında bir daha İzmir’in konut sahipliği yaptığı aktiflikte yaklaşık 9.000 kişi ‘Koşamayanlar için’ koştu. Altı kıtada birebir anda yapılacak Wings for Life World Run’da bir defa daha omurilik felçlileri için adımlar atılacak. Türkiye’deki aktifliğe ise bir defa daha İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayanağı ile İzmir mesken sahipliği yapacak. 2014 yılından beri düzenlenen ve dünyanın en kıymetli uygunluk koşularından biri olarak gösterilen Wings for Life World Run için İzmir’de binlerce kişi omurilik felçlilerine umut olmak için koşacak.

“2025’te 1 milyon kişinin koşmasını hedefliyoruz”

Wings for Life Vakfı CEO’su Anita Gerhardter, “Bütün yıl boyunca çalışıyoruz ve tertibin ardında büyük bir takım var. Gün yaklaştıkça daha da heyecanlanıyorum. Kaideleri da kıymetlendirerek söylüyorum geçen sene inanılmazdı. Bu sene daha da büyük olacağına inanıyoruz. 2025’te ise 1 milyon koşucunun Wings for Life için koşmasını hedefliyoruz. İnanıyoruz ki geçen sene katılan kim var ise bu sene yanında arkadaşlarını ve ailesini de getirerek büyümemize yardım edecek” dedi.

Koşuya App üzerinden de birfazlaca kişinin katıldığını hatırlatan Anita Gerhardter, “Wings for Life App inanılmaz. Kim nerede katılmak istiyorsa katılabiliyor. Tek başına ya da küçük bir küme olarak koşuyor olsanız bile o topluluğu, o beraberliği hissediyorsunuz. Bu sebeple birfazlaca kişinin de App üzerinden katılmasını bekliyoruz. çabucak hemen karar vermedim lakin ben de App üzerinden koşmayı planlıyorum” diye konuştu.

“Hayalim çocuklarımla kıyıda yürümek”

beraberinde kendisi de omurilik felçlisi olan Wings for Life Spor Yöneticisi Marc Herremans, “Bu mükemmel tertip yıllar geçtikçe büyüyor. bir arada tahlil bulabileceğimize inanıyoruz. Bence tüm öykü umut etmek ile ilgili. Wings for Life büyük bir hayal lakin adım adım gerçeğe dönüşen bir hayal ve bu bize motivasyon veriyor. Bu bir umut öyküsü. Umut olmadan tahlil de olmaz. Buna Wings for Life fonu yardımıyla inanıyoruz. Benim üç küçük çocuğum var. şahsi hayalim onlarla bir arada kıyı kenarında yürüyüşe çıkmak. kimi vakit hastanede tekerlekli sandalyedeki küçük çocukları görüyorum ve hakikaten bu benim canımı acıtıyor. Benim hayalim bir gün bu çocukların yeniden ayağa kalkıp yürüdüğünü görmek. Çocukların oyun oynaması, koşması, top oynaması gerekiyor. Çocukları tekerlekli sandalyeden ayıralım ve onları yine yürütelim. Bu yarışa yürek vermemin niçini bu ve kalbim bu fonla beraber” diye konuştu.

Okumaya devam et...