Yasemin Adar, 2024 Paris Olimpiyatları’nda altın madalya hedefliyor

BOTR

Aktif Üye
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda çaba eden sportmenler ve antrenörler için “Yıldızların Gecesi-Team Türkiye Tebrik Resepsiyonu” düzenledi. Tertibe katılan ulusal güreşçi Yasemin Adar basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Adar, olimpiyatların kendileri için başarılı geçtiğini söz ederek, “Tüm olimpik ve Paralimpik atletlerle birlikte yıldızlar geçidinde bir ortadayız. 2020 Tokyo Olimpiyatları bizim için epeyce başarılı geçti. Çok hoş muvaffakiyetler elde ettik. Birfazlaca birinci yaşadık. Bu hoş geçen olimpiyatları kutlamak için bugün bir ortadayız. Umarım fazlaca hoş ve epey keyifli geçeceğine inanıyorum” formunda konuştu.

“Artık bayanlarımız fazlaca kuvvetli”

Bayan sportmenlerin aldığı başarılara değinen Yasemin Adar, “Kesinlikle aslına bakarsan bayanlarda voleybol ekibi da epeyce başarılıydı. Çok âlâ karşılaşmalar çıkardılar. 5 tane olimpiyatlarda bayan atletlerimiz madalya aldı bunlardan biri olduğum için epeyce memnun ve gururluyum. Artık bayanlarımız epeyce kuvvetli olduğunun farkında ve başarılara tekrar yeniden yaşamak için ellerinden gelenin en düzgününü yapıyorlar” sözlerini kullandı.

“2024 Paris’te altın madalya kazanıp ülkemiz en yeterli biçimde temsil etmek istiyorum”

Yasemin Adar, 2024 Paris Olimpiyatları’nda altın madalyayı hedeflediğinin altını çizerek, “Ben Türkiye Cumhuriyeti tarihinde birinci Avrupa dünya şampiyonu ve olimpiyat madalyalı sporcuyum lakin maalesef olimpiyatlarda altın elde edemedim. Şu anki amacım 2024 Paris’te altın madalya kazanıp ülkemi en yeterli biçimde temsil etmek” diye konuştu.

İHA

Okumaya devam et...