Zaman Kırışıklığı Okumak Hakkında

Abone olmak: Apple Podcast’leri | spotify | zımba | nasıl dinlenir

Bazı kitaplar bizi hayal gücümüzü korumak için doğru yaşta ve doğru ruh halinde bulur; bunlar, kişisel kanonumuzda sevilen klasikler haline gelen, tekrar tekrar başvurduğumuz kitaplardır.

Bu haftaki bölümde gerilim köşe yazarı ve The Book Review’un yazarı Sarah Lyall sunucu Gilbert Cruz ile Madeleine L’Engle’ın 1962 tarihli A Wrinkle in Time romanı hakkında konuşuyor. onu esir tutan kötülük. Lyall kitabı ilk kez 9 yaşındayken okudu ve çocukluğu boyunca ona geri dönmeye devam etti.

Lyall, “Kitabı her okuduğumda içine adımı yazardım” diyor. “Muhtemelen orada 10 imzam vardı. Ve imza değişikliğimi izleyebilir, yeni imza türleri deneyebilirdim. El yazısı ve büyük harfleri denedim ve yanına biraz gösteriş yaptım.

Lyall, kitabın “fantastik kahramanı” Meg’in onu ilk olarak A Wrinkle in Time’a çektiğini söylüyor: “Gerçekten zeki ama biraz pasaklı. Saçları dağınık, gözlükleri var, diş telleri var, insanlar onun tuhaf olduğunu düşünüyor. … Ama şimdi bende yankı uyandırdığını düşündüğüm kitapta gerçekte olan şey, babalarını kaybetmiş iki çocuk hakkında bir kitap olması. Ve kitabı babam öldükten kısa bir süre sonra okudum. Ben 8 yaşındayken öldü. Ve gerçekten zaman kaybıydı. Ve sanırım kitapla ilgili bende en çok yankı uyandıran şey, babanı gerçekten geri alabileceğin fikriydi. Ve bir kız olarak, kendini çok çaresiz hisseden bir kız olarak, aslında içinde kendini toparlayacak ve bunu yapacak kadar cesur olacak araçlara sahiptin.

Bu bölüm ve genel olarak kitap incelemesi podcast’i hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz. onlara gönderebilirsiniz kitaplar@Haber.