Kitap İncelemesi: Clancy Martin tarafından Kendinizi Nasıl Öldürmezsiniz?

dunyadan

Aktif Üye
Martin’in ailesi, o 5 yaşındayken boşandı. Babası eski bir profesyonel boksördü: şiddetli, sonra şiddetle uygunsuz, New Agey, muhtemelen Shirley MacLaines’in sevgilisi, muhtemelen şizofren, bir devlet akıl hastanesinde ölene kadar kendini alkolik olarak tanımladı. Clancy’nin annesi, babasının yedi çocuğu olan ama Bill’in arkadaşlarına daha çok bağlı olan Adsız Alkolikler sponsoruyla yeniden evlendi. Biri ölümcül olmak üzere iki üvey kardeş binalardan düştü.

Martin ayrıca alkolik oldu. İkinci karısı Rebecca – eşleri hakkında İstikrar Kuvvetleri olmaları dışında çok az şey öğreniyoruz – iki kızının onu ziyaret etmesini reddetti, ta ki o, A gibi “uysal” bir bildirimin tadını çıkararak sobrietor adı verilen bir gözetleme aletine periyodik olarak nefes verene kadar. bir Transkript üzerinde. Martin, “Bazen keşke intihar için bir sobrietor olsaydı” diye yazıyor. Temel ilkelerinden biri, karanlık eylemi düşünmenin alkol veya uyuşturucu kadar bağımlılık yapabileceği veya onun durumunda, “Bay. Dünyanın Süslü İnsanları gibi Süslü.

Sosyal medyanın siren çağrısına dayanabildi – “Facebook beni çok depresyona soktu ve Instagram zamanımın çoğunu boşa harcadı” – ve daha rahatsız edici köşelerine inmiyor. “How Not to Kill Yourself” aksi takdirde yukarı, aşağı ve arada gezinerek, bulunabileceği her yerde bilgelik kırıntıları kapıyor, iki bölümün başlığını hiç geçmediği halde veren Philip Larkin’den Budistler tarafından yazılan “Parenthood”daki Keanu Reeves’e kadar. Stoacılara. Ama Martin, neredeyse 300 çok düşünceli sayfadan sonra, sonuna doğru “fazla düşünmeyelim” diye yalvarıyor. “Belki işleri biraz hafifletebilir ve soruların uçup gitmesine izin verebiliriz.”

İçgörülerin, yerleşik düşünürlerden olduğu kadar yoldan geçen yabancılardan gelmesi de muhtemeldir. Yetmiş yaşındaki bir kadın, bitki çayı poşetindeki etiket gibi bir bastonla AA toplantısından sonra Martin’e “Ayıklık evlilik gibidir” diyor. “Sadece pes etme.” Martin, ölümün gerçekliğini daha iyi anlamak için gönüllü olarak bir cesedi incelemeye yardım eder ve ardından çimlerin üzerine uzanarak “belki de hayatımda ilk kez net bir şekilde: Bunu istemiyorum. Ölmek istemiyorum.”

Bu kaba bir kitap, cilalanmış bir mücevher değil (Martin ayrıca bir kuyumcu gibi mücevherlerin nasıl satın alınacağına dair Vice hakkında büyük tavsiyeler verdi), ama onun ” rahatsız olan insanlar için bir kaya olacağını tasavvur ediyorum. ya da hayatında intihar düşüncelerinden etkilenen ve yabancılara tamamen esrarengiz görünebilecek bu zihniyeti anlamak isteyen biri var.