Pratik Şifa Deposu Tavuk Çorbası

Bardakci

Yeni Üye
Pratik Şifa Deposu Tavuk Çorbası Tanımı İçin Malzemeler

• Büyük 1 kesim tavuk eti
  • 1 adet soğan
  • 3-4 diş sarımsak
  • 2 yemek kaşığı tereyağ
  • 1 yemek kaşığı un
  • 1 yemek kaşığı salça
  • 1 tatlı kaşığı kekik
  • 1 çay bardağı şehriye
  • Tuz, karabiber
Pratik Şifa Deposu Tavuk Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

Aslında bu çorba bizim kışın daha hayli tercih ettiğimiz şifa çorbamız. Ancak daha kışa girmeden hastalanınca gün yüzüne çıkıverdi tanımım;.

1. Şifa çorbası;Öncelikle tavuk etini(ne kadar kullanmak isterseniz, ben 1 modül tavuk göğsünü 3-4 modüle bölerek kullandım)
  2. Üzerini örtecek kadar su ekleyip haşlamaya bırakıyoruz. Lakin sade olarak haşlamıyoruz doğal. İçerisine 1 adet irice doğranmış soğan ve 3-4 adet iki kesime bölünmüş sarımsak ekliyoruz.
  3. Tavuğumuz pişince tavuğu ortasından alıyoruz ve soğumasını bekliyoruz. daha sonrasında didikliyoruz.
  4. Tencereye 1,5 yemek kaşığı tereyağ ekliyoruz.
  5. Eridikten daha sonra 1 yemek kaşığı un ve 1 yemek kaşığı salçayı kavuruyoruz.
  6. Tavuğun suyunu (soğan ve sarımsağıyla birlikte) yavaş yavaş üzerine döküyoruz. Güzelce karıştırıyoruz.
  7. Fokurdamaya başlayınca içerisine 1 çay bardağı tel şehriye ve didiklediğimiz tavuğu ekliyoruz. 1 yemek kaşığı kekik de ekledim. Dilerseniz eklemeyebilir, karabiber vs de ekleyebilirsiniz.
  8. Biraz dinlendirdikten daha sonra çorbamız hazır.
  9. Servis sırasında çokça limon sıkmayı unutmuyoruz. Tanımımı deneyen herkese şimdiden şifa olsun.
Pratik Şifa Deposu Tavuk Çorbası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı