Prens Harry’nin “Yedek” Anılarından En İyi Çıkarımlar

dunyadan

Aktif Üye
Ve kötü bir donma vakası

Kuzey Kutbu’na bir gezi, Harry’de belli bir tedirginlik yarattı. “Eve geldiğimde alt bölgelerimin de donmuş olduğunu görünce dehşete düştüm ve kulaklarım ve yanaklarım çoktan iyileşirken Todger iyileşmemişti” diyor. Elizabeth Arden kremi sürmek gibi ev ilaçları işe yaramayınca, sonunda bir doktora görünmeye gitti.

Meghan, onu terapiye dönmesi için ikna etti.

Kur yaptığı bir gece, Meg “yanlış anladığım bir şey söyledi”, bu yüzden “ona tersledim, sert ve acımasızca konuştum.” Meghan odadan ayrıldı. “Gittim ve onu üst katta buldum. Yatak odasında oturuyordu. Sessizdi ama sakin ve eşit bir tonda kendisiyle bu şekilde konuşulmasına asla tahammül etmeyeceğini söyledi.” Harry şöyle yazıyor:

Nereden geldiğini bilmek istiyordu.

Bilmiyorum.

Bir erkeğin bir kadınla böyle konuştuğunu nerede duydunuz? Büyürken yetişkinlerin böyle konuştuğunu duydunuz mu?

Boğazımı temizledim ve uzağa baktım. Evet.
Harry, Meghan’a terapiyi denediğini ama işe yaramadığını söyledi. “Hayır,” dedi ona. “Tekrar deneyin.”

Charles, Harry’ye kendisini ve Meghan’ı destekleyecek para olmadığını söyledi.

Harry evlenme niyetini açıkladığında baba ve oğul arasındaki alışveriş beklendiği gibi gitmedi.

Çalışmaya devam etmek istiyor mu?

Tekrar söyle?

Oyunculuğa devam etmek istiyor mu?

Oh, yani bilmiyorum, inanmazdım. Sanırım benimle olmak ve işi yapmak istiyor, bilirsin, bu da Suits’i dışlar… çünkü Toronto’da çekim yapıyorlar.

Hmm anlıyorum Pekala hayatım, paranın yeterli olmadığını biliyorsun.

Başladım. o ne hakkında konuşuyordu?

Açıkladı. Veya denedim. Başkasının parasını ödeyemem. Kardeşin ve Catherine’in parasını zaten ödemek zorundayım.
Harry şöyle yazıyor: “Babam cömertliği yüzünden Willy’yi, beni ve ailelerimizi mali açıdan desteklemedi. Bu onun işiydi. Bütün mesele buydu. Hükümdara hizmet etmeyi, gönderildiğimiz yere gitmeyi, bize emredileni yapmayı, özerkliğimizden vazgeçmeyi, ellerimizi ve ayaklarımızı her zaman yaldızlı kafeste tutmayı kabul ettik ve karşılığında kafesin bekçileri ilan edildi. bizi beslemeye ve giydirmeye hazırlar.”

Ama mesele para değildi elbette: “Babam bakım masraflarımızın artmasından korkmuş olabilir, ama gerçekten dayanamadığı şey, yeni birinin monarşiye hükmetmesi, ilgi odağını ele geçirmesi, parlak ve yeni birinin ortaya çıkıp gölgede kalmasıydı. ona.”

William, Harry’nin düğününde sağdıç olmasını istemedi.

Harry, “Halka sağdıcı olmam gerektiği söylendi, ama bu düz bir yalandı” diye yazıyor. “Willy sağdıç konuşması yapmamı istemedi. Bana canlı bir mikrofon vermenin ve senaryodan sapmamı sağlamanın güvenli olduğunu düşünmedi. Yanılmıyordu.” Bununla birlikte, yeni evli çifte düğün resepsiyonunda bir ermin tanga hediye etmeyi başardı: “Oda toplu bir nefes aldı,” diye yazıyor, ardından “sıcak, tatmin edici bir kahkaha dalgası.”

Harry, Rupert Murdoch’un medya imparatorluğunu suçluyor

“Türün 300.000 yıllık tarihinde, kolektif gerçeklik algımıza bundan daha fazla zarar verebilecek tek bir insan düşünemiyorum” diye yazıyor. Ancak İngiliz tabloidleri için fotoğraf çekmek üzere tutulanlar da onun gazabının hedefi oluyor.

“Papalar her zaman grotesk insanlar oldular ama ben büyüdükçe daha da kötüleştiler” diyor. “Irak’taki genç erkeklerin radikalleşmesi gibi onlar da daha fazla cesaretlendiler, daha radikalleştiler. Mollalarınız editördü, Annem öldükten sonra daha iyisini yapmaya yemin edenlerdi.”

Harry ve Meghan, gelecekleri için müzakere ederken şaşırmış hissettiler

Çift, İngiltere’den ayrılmayı seçti, ancak bazı kraliyet görevlerini ve unvanlarıyla birlikte gelen güvenliği korumayı umuyordu. Bunun yerine, Ocak 2020’de “Sandringham Zirvesi” olarak adlandırılan bir toplantıdan sonra, Harry’nin sözleriyle “sorunun çözüldüğünü” öğrendiler – artık Kraliçe’yi temsil etmeyeceklerini ve güvenliklerinin yalnızca bir geçiş dönemi için yerinde kalacağını öğrendiler. 12 ay. (Aslında, birkaç ay sonra bu güvenliği kaybedeceklerdi.)

Harry, “Anavatanımı seviyorum ve ailemi seviyorum ve her zaman seveceğim” diye yazıyor Harry. “Keşke hayatımın en karanlık ikinci anında ikisi de yanımda olsaydı.”